Olympialaiset 2018 - Koko ohjelma & suomalaisten kisa-aikatalu

Nyt sitä herkkua on taas tarjolla! Olympiatuli roihuaa jälleen täydellä liekillä helmikuussa 2018, kun kisakalenterista löytyy kissankokoisilla kirjaimilla Etelä-Korean PyoengChangissa järjestettävät talviolympialaiset 2018!

Tämän vuoden talvikisat startataan käyntiin virallisesti perjantaina 9. helmikuuta 2018 avajaisseremonian myötä, mutta käytännössä kisailut ovat alkaneet jo enenn tuota päivämäärää. Sekä Curlingin alkusarjaottelut sekä Mäkihypyn karsinnat ovat nimittäin ehtineet jo pyörähtää käyntiin edellisenä päivänä 8. helmikuuta.

Avajaisten jälkeen tarjolla onkin sitten todellista olympiajuhlaa yhteensä 16 uuden kisapäivän verran, ja talviolympialaisten päättäjäiset nähdäänkin sunnuntaina 25. helmikuuta. Samana päivänä kisataan kuitenkin vielä useissa lajeissa, ja esimerkiksi miesten jääkiekon finaaliottelu onkin vuorossa aivan olympialaisten viimeisenä huipennuksena.

[ Uudet vedonlyöntisivustot 2018: Uusia vedonlyöntibonuksia olympiabetseihin! ]

Talviolympialaisten suomalaisittain suosituin laji on eittämättä juuri jääkiekko, jossa Leijonat lähtee jahtaamaan historian ensimmäistä olympiakultaa. Torinossa 2010 olimme jo lähellä - josko nyt olisi meidän aika? Myös ampumahiihto sekä tottakai myös maastohiihto ovat olympialaisissa sinivalkoisten lasien kannalta katsottuna tottakai erittäin kiinnostavia lajeja.

Talviolympialaiset 2018 on tunnetusti katsottavissa Ylen kanavilla, mutta perinteisessä olympia-televisioinnissa on pieni poikkeus jääkiekon kohdalla. Suomessa olympialaisten televisiointioikeudet omistava Discovery nimittäin hoitaa itse olympiajääkiekon televisioinnin, ja muut lajit pyörivät puolestaan Ylen kanavilla pitkien neuvottelujen jälkeen

Suomen joukkue olympialaisissa on nähtävillä myös kokonaisuudessaan sivuillamme.

Talviolmpialaisten 2018 aikataulut lajeittain

Alppihiihto: 11.-15. helmikuuta, 17.-18. helmikuuta ja 21.-24. helmikuuta
Ampumahiihto: 10.-12., 14.-15. ja 17.-18., 20.-23. helmikuuta
Curling: 8.-25. helmikuuta
Freestylehiihto: 9.-12. helmikuuta ja 15.-23. helmikuuta
Jääkiekko: 10.-25. helmikuuta
Kaukalopikaluistelu: 10., 13., 17., 20. ja 22. helmikuuta
Lumilautailu: 10.-16. helmikuuta ja 18.-24. helmikuuta
Ohjaskelkkailu: 10.-15. helmikuuta
Pikaluistelu: 10.-16. helmikuuta, 17.-19. helmikuuta ja 21.-24. helmikuuta
Rattikelkkailu: 18.-21. helmikuuta ja 24.-25. helmikuuta
Skeleton: 15.-17. helmikuuta
Taitoluistelu: 9.-12. helmikuuta, 14.-17. helmikuuta ja 19.-23. helmikuuta
Maastohiihto: 10.-11., 13., 15.-18., 21., ja 24.-25. helmikuuta
Mäkihyppy: 8., 10., 12., 16.-17. ja 19. helmikuuta
Yhdistetty: 14. helmikuuta, 20. helmikuuta ja 22. helmikuuta

PyoengChangin olmpialaisten 2018 koko ohjelma

Kuten totuttua, kaikki tässä olympialaisten ohjelmistossa mainitut kellonajat ovat käännetty kotoisalle Suomen ajalle, joten tiedät tasan tarkkaan ne ajankohdat, milloin sinun kannattaa olla TV:n ääressä. Koko ohjelma kertookin milloin PyeonChangissa hivutetaan curling-kiekkoja nänniä kohden, milloin kelkat laskevat kouruja alas ja milloin suomalaiset kamppailevat mitaleista muun muassa lumilautailun parissa. Ja mikä parasta, näet samalla myös tasan tarkkaan, milloin suomalaiset ovat täydessä vauhdissa olympialaisten kisapaikoille!

Ohjelman mieleiset päivämäärät ja kellonajat kannattaakin iskeä omaan alkanakkaan muistutushälytysten kera, niin sinulta ei jää yhtäkään olympiahetkeä kokematta. Sillä kuten tapana on, olympialaisethan tarjoavat joka kerta lukuisia ikimuistoisia penkkiurheiluhetkiä!

[ Uudet nettikasinot -lista: Katso markkinoiden uusimmat pelipaikat ja bonukset! ]

P = perinteinen hiihtotapa
V = Vapaa hiihtotapa

1. Kisapäivä: torstai 8. helmikuuta:

Curling:
klo 02:05 Sekakilpailu: (1. kierros) (Suomi - Etelä-Korea)
klo 13:05 Sekakilpailu: (2. kierros) (Suomi - Sveitsi)

Mäkihyppy:
klo 14:30 Miehet: Normaalimäki (karsinta) (Antti Aalto, Janne Ahonen, Andreas Alamommo, Eetu Nousiainen & Jarkko Määttä)

2. Kisapäivä: perjantai 9. helmikuuta:

Curling:
klo 01:35 Sekakilpailu: (3. kierros) (Suomi - Venäjä, OAR)
klo 07:35 Sekakilpailu: (4. kierros) (Suomi - Kanada)

Taitoluistelu:
klo 03:00 Joukkuekilpailu: Lyhyt-ohjelma

Freestyle:
klo 03:00 Naiset (karsinta) (Anni Kärävä (slope style))
klo 04:45 Miehet (karsinta) (Joona Kangas (slope style), Jimi Salonen & Jussi Penttala (kumpareet))

Avajaisseremonia: klo 13:00 - klo 14:50

3. Kisapäivä: lauantai 10. helmikuuta:

Lumilautailu:
klo 03:00 Miehet: Slopestyle (karsinta) (Kalle Järvilehto, Peetu Piiroinen, Rene Rinnekangas & Roope Tonteri)

Maastohiihto:
klo 09:15 Naiset: Yhdistelmähiihto (7,5km P + 7,5km, V) (Johanna Matintalo, Laura Mononen, Kerttu Niskanen, Krista Pärmakoski)

Jääkiekko:
klo 09:40 Naiset: Japani - Ruotsi
klo 14:10 Naiset: Sveitsi - Etelä-Korea

Ampumahiihto:
klo 13:15 Naiset: Pikamatka (7,5km) (Mari Laukkanen, Venla Lehtonen, Suvi Minkkinen, Kaisa Mäkäräinen & Laura Toivanen)

Mäkihyppy:
klo 14:35 Miehet: Normaalimäki (Antti Aalto, Janne Ahonen, Andreas Alamommo, Eetu Nousiainen & Jarkko Määttä)

Curling:
klo 02:05 Sekakilpailu: 5. kierros (Suomi - Norja)
klo 13:05 Sekakilpailu: 6. kierros (Suomi - Kiina)

Kaukalopikaluistelu:
klo 12:00 Miehet: 1500m (finaali)
klo 12:00 Naiset: 1500m & 3000m (karsinnat)

Ohjaskelkkailu:
klo 12:10 Miehet: (alkuerät)

Pikaluistelu:
klo 13:00 Naiset: 3000m (finaali)

4. Kisapäivä: sunnuntai 11. helmikuuta:

Curling:
klo 02:05 Sekakilpailu: 7. kierros  (Suomi - USA)
klo 13:05 Sekakilpailu: Tie-Breaker

Alppihiihto:
klo 04:00 Miehet: Syöksylasku (Andreas Romar)

Maastohiihto:
klo 08:15 Miehet: Yhdistelmähiihto (15km P + 15km V) (Matti Heikkinen, Iivo Niskanen, Perttu Hyvärinen & Lari Lehtonen)

Pikaluistelu:
klo 09:00 Miehet: 5000m (finaali)

Ampumahiihto:
klo 13:15 Miehet: Pikamatka (10km) (Tuomas Grönman, Olli Hiidensalo & Tero Seppälä)

Lumilautailu:
klo 03:00 Miehet: Slopestyle (finaali) (Kalle Järvilehto, Peetu Piiroinen, Rene Rinnekangas & Roope Tonteri)
klo 06:30 Naiset: Slopestyle (karsinnat) (Enni Rukajärvi)

Taitoluistelu:
klo 03:00 Joukkuekilpailu

Jääkiekko:
klo 09:40 Naiset: Suomi - USA
klo 14:10 Naiset: Kanada - Venäjä

Freestyle:
klo 12:30 Naiset: Kumparelasku (alkuerät)
klo 14:00 Niaset: Kumparelasku (finaali)

Ohjaskelkkailu:
klo 12:50 Naiset: Yksilökilpailu

5. Kisapäivä: maanantai 12. helmikuuta:

Curling:
klo 02:05 Sekakilpailu: Välierä 1 (Suomi?)
klo 14:05 Sekakilpailu: Välierä 2 (Suomi?)

Alppihiihto:
klo 03:15 Naiset: Suurpujottelu (1. kierros)
klo 06:45 Naiset: Suurpujottelu (2. kierros)

Ampumahiihto:
klo 12:10 Naiset: Takaa-ajo (10km) (Mari Laukkanen, Venla Lehtonen, Suvi Minkkinen, Kaisa Mäkäräinen & Laura Toivanen)
klo 14:00 Miehet: Takaa-ajo (12,5km) (Tuomas Grönman, Olli Hiidensalo & Tero Seppälä)

Ohjaskelkkailu:
klo 12:50 Naiset: Yksilökilpailu

Mäkihyppy:
klo 14:50 Naiset: Normaalimäki (Julia Kykkänen)

Lumilautailu:
klo 03:00 Naiset: Slopestyle (finaali) (Enni Rukajärvi?)
klo 06:30 Naiset: Halfpipe (karsinnat)

Taitoluistelu:
klo 03:00: Joukkuekilpailu

Jääkiekko:
klo 09:40 Naiset: Sveitsi - Japani
klo 14:10 Naiset: Ruotsi - Etelä-Korea

Freestyle:
klo 12:30 Miehet: Kumparelasku (alkuerät) (Jimi Salonen ja Jussi Penttala)
klo 14:00 Miehet: Kumparelasku (finaali) (Jimi Salonen ja Jussi Penttala)

Pikaluistelu:
klo 14:30 Naiset: 1500m (finaali)

6. Kisapäivä: tiistai 13. helmikuuta:

Alppihiihto:
klo 04:30 Miehet: Alppiyhdistetty (1. kierros) (Andreas Romar)
klo 08:00 Miehet: Alppiyhdistetty (1. kierros)

Maastohiihto:
klo 10:30 Naiset: Sprintti (P), (karsinta) (Johanna Matintalo, Kerttu Niskanen, Krista Pärmakoski, Aino-Kaisa Saarinen)
klo 10:30 Miehet: Sprintti (P), (karsinta) (Risto-Matti Hakola, Martti Jylhä, Iivo Niskanen, Lauri Vuorinen)

klo 13:00 Naiset: Sprintti (P), (finaali) (Johanna Matintalo, Laura Mononen, Kerttu Niskanen, Krista Pärmakoski, Riitta-Liisa Roponen & Aino-Kaisa Saarinen?)
klo 13:00 Miehet: Sprintti (P), (finaali) (Risto-Matti Hakola, Matti Heikkinen, Martti Jylhä, Iivo Niskanen, Anssi Pentsinen, Lauri Vuorinen, Perttu Hyvärinen & Lari Lehtonen?)

Ohjaskelkkailu:
klo 12:30 Naiset: Yksilökilpailu

Pikaluistelu:
klo 13:00 Naiset: 3000m (finaali)

Curling:
klo 02:05 Sekakilpailu: Pronssiottelu
klo 13:05 Sekakilpailu: (finaali)

Lumilautailu:
klo 03:00 Naiset: Halfipipe (finaali)
klo 06:00 Miehet: Halfipipe (karsinta) (Janne Korpi, Markus Malin & Peetu Piiroinen)

Jääkiekko:
klo 09:40 Naiset: Kanada - Suomi
klo 14:10 Naiset: USA - Venäjä

Kaukalopikaluistelu:
klo 12:00 Miehet: 1000m (karsinta)
klo 12:00 Miehet: 5000m viesti (karsinta)
klo ?? Naiset: 500m (finaali)

7. Kisapäivä: keskiviikko 14. helmikuuta:

Alppihiihto:
klo 03:15 Naiset: Pujottelu (1. kierros)
klo 06:45 Naiset: Pujottelu (2. kierros)

Yhdistetty:
klo 08:00 Miehet: Normaalimäki (mäkiosuus) (Ilkka Herola, Eero Hirvonen, Hannu Manninen, Leevi Mutru & Arttu Mäkiaho)
klo 10:45 Miehet: Normaalimäki (hiihto-osuus, 10km) (Ilkka Herola, Eero Hirvonen, Hannu Manninen, Leevi Mutru & Arttu Mäkiaho)

Pikaluistelu:
klo 12:00 Naiset 1000m (finaali)

Ampumahiihto:
klo 13:05 Naiset: Normaalikilpailu (15km) (Mari Laukkanen, Venla Lehtonen, Suvi Minkkinen, Kaisa Mäkäräinen & Laura Toivanen)

Curling:
klo 02:05 Miehet: (1. kierros)
klo 07:05 Naiset: (1. kierros)
klo 13:05 Miehet: (2. kierros)

Lumilautailu:
klo 03:30 Miehet: Halfpipe (finaali) (Janne Korpi, Markus Malin & Peetu Piiroinen?)

Jääkiekko:
klo 05:10 Naiset: Ruotsi - Sveitsi
klo 09:40 Naiset: Etelä-Korea - Japani
klo 14:10 Miehet: Slovakia - Venäjä
klo 14:10 Miehet: USA - Slovenia

Ohjaskelkkailu:
klo 13:20 Parikisa

8. Kisapäivä: torstai 15. helmikuuta:

Taitoluistelu:
klo 03:30 Parikilpailu: Vapaa ohjelma

Alppihiihto:
klo 04:00 Miehet: Super-G (Andreas Romar)

Lumilautailu:
klo 04:00 Miehet: Cross (alkuerät) (Anton Lindfors)
klo klo 06:30 Miehet: Cross (finaali) (Anton Lindfors?)

Maastohiihto:
klo 08:30 Naiset: 10km väliaikalähtö (V) (Johanna Matintalo, Laura Mononen, Kerttu Niskanen, Krista Pärmakoski, Riitta-Liisa Roponen & Aino-Kaisa Saarinen)

Ampumahiihto:
klo 13:00 Miehet: Normaalimatka 20km (Tuomas Grönman, Olli Hiidensalo & Tero Seppälä)

Pikaluistelu:
klo 13:00 Miehet: 10 000m (finaali)

Ohjaskelkkailu:
klo 14:30 Joukkuekilpailu

Skeleton:
klo 03:00 Miehet: (alkuerät)

Curling:
klo 02:05 Naiset: (2.kierros)
klo 07:05 Miehet: (3. kierros)
klo 13:05 Naiset: (3. kierros)

Jääkiekko:
klo 05:10 Naiset: USA - Kanada
klo 05:10 Miehet: Suomi - Saksa
klo 09:40 Naiset: Venäjä - Suomi
klo 09:40 Miehet: Norja - Ruotsi
klo 14:10 Miehet: Tshekki - Etelä-Korea
klo 14:10 Miehet: Sveitsi - Kanada

Freestyle:
klo 13:00 Naiset: Hypyt (karsinta)

9. Kisapäivä: perjantai 16. helmikuuta:

Curling:
klo 02:05 Miehet: (4. kierros)
klo 07:05 Naiset: (4. kierros)
klo 13:05 Miehet: (5. kierros)

Lumilautailu:
klo 03:00 Naiset: Cross (alkuerät)
klo 05:15: Naiset Cross (finaali)

Maastohiihto:
klo 08:00 Miehet: 15km väliaikalähtö (V) (Risto-Matti Hakola, Matti Heikkinen, Martti Jylhä, Iivo Niskanen, Anssi Pentsinen, Lauri Vuorinen, Perttu Hyvärinen & Lari Lehtonen)

Freestyle:
klo 13:00 Naiset: Hypyt (finaali)

Mäkihyppy:
klo 14:30 Miehet: Suurmäki (karsinta) (Antti Aalto, Janne Ahonen, Andreas Alamommo, Eetu Nousiainen & Jarkko Määttä)

Skeleton:
klo 02:30 Miehet: (finaali)
klo 13:20 Naiset: (alkuerät)

Taitoluistelu:
klo 03:00 Miehet: Lyhyt ohjelma

Jääkiekko:
klo 05:10 Miehet: USA - Slovakia
klo 09:40 Miehet: Venäjä - Slovenia
klo 14:10 Miehet: Suomi - Norja
klo 14:10 Miehet: Ruotsi - Saksa

Pikaluistelu:
klo 13:00 Naiset: 5000m (finaali)

10. Kisapäivä: lauantai 17. helmikuuta:

Curling:
klo 02:05 Naiset: 5. kierros
klo 07:05 Miehet: 6. kierros
klo 13:05 Naiset: 6. kierros

Alppihiihto:
klo 04:00 Naiset: Super G

Maastohiihto:
klo 11:30 Naiset: viesti (4 x 5km) (Johanna Matintalo, Laura Mononen, Kerttu Niskanen, Krista Pärmakoski, Riitta-Liisa Roponen & Aino-Kaisa Saarinen)

Kaukalopikaluistelu:
klo 12:00 Naiset: 1500m (finaali)
klo 12:00 Miehet: 1000m (finaali)

Ampumahiihto:
klo 13:15 Naiset: Yhteislähtö (12,5km) (Mari Laukkanen, Venla Lehtonen, Suvi Minkkinen, Kaisa Mäkäräinen & Laura Toivanen)

Mäkihyppy:
klo 14:30 Miehet: Suurmäki (Antti Aalto, Janne Ahonen, Andreas Alamommo, Eetu Nousiainen & Jarkko Määttä?)

Taitoluistelu:
klo 03:00 Miehet: Vapaa-ohjelma

Freestyle:
klo 03:00 Naiset: Slopestyle (alkuerät) (Anni Kärävä)
klo 06:00 Naiset: Slopestyle (finaali) (Anni Kärävä?)
klo 13:00 Miehet: Hypyt (alkuerät)

Jääkiekko:
klo 05:10 Naiset: Puolivälierä 1 (Suomi?)
klo 05:10 Miehet: Kanada - Tshekki
klo 09:40 Naiset: Puolivälierä 2 (Suomi?)
klo 09:40 Miehet: Etelä-Korea - Sveitsi
klo 14:10 Miehet: Venäjä - USA
klo 14:10 Miehet: Slovenia - Slovakia

Skeleton:
klo 13:20 Naiset: (finaali)

11. Kisapäivä: sunnuntai 18. helmikuuta:

Curling:
klo 02:05 Miehet: (7. kierros)
klo 07:05 Naiset: (7. kierros)
klo 13:05 Miehet: (8. kierros)

Alppihiihto:
klo 03:15 Miehet: Suurpujottelu (1. kierros) (Andreas Romar)
klo klo 06:45 Miehet: Suurpujottelu (2. kierros) (Andreas Romar?)

Maastohiihto:
klo 08:15 Miehet: Viesti (4x10km) (Risto-Matti Hakola, Matti Heikkinen, Martti Jylhä, Iivo Niskanen, Anssi Pentsinen, Lauri Vuorinen, Perttu Hyvärinen & Lari Lehtonen)

Pikaluistelu:
klo 13:00 Naiset 500m (finaali)

Ampumahiihto:
klo 13:15 Miehet: Yhteislähtö (15km) (Tuomas Grönman, Olli Hiidensalo & Tero Seppälä)

Freestyle:
klo 03:00 Miehet: Slopestyle (alkuerät) (Joona Kangas)
klo klo 06:15 Miehet: Slopestyle (finaali) (Joona Kangas?)
klo 13:00 Miehet: Hypyt (finaali)

Jääkiekko:
klo 05:10 Naiset: Puolivälierä 3 (Suomi?)
klo 05:10 Miehet: Saksa - Norja
klo 09:40 Miehet: Tshekki - Sveitsi
klo 09:40 Naiset: Puolivälierä 4 (Suomi?)
klo 14:10 Miehet: Kanada - Etelä-Korea
klo 14:10 Miehet: Ruotsi - Suomi

Rattikelkkailu:
klo 13:05 Miehet: Parikilpailu

12. Kisapäivä: maanantai 19. helmikuuta:

Curling:
klo 02:05 Naiset: (8. kierros)
klo 07:05 Miehet: (9. kierros)
klo 13:05 Naiset: (9. kierros)

Lumilautailu:
klo 02:30 Naiset: Big Air (karsinta) (Enni Rukajärvi)

Pikaluistelu:
klo 13:00 Miehet 500m (finaali) (Pekka Koskela & Mika Poutala)

Mäkihyppy:
klo 14:30 Miehet: Joukkuemäki (Antti Aalto, Janne Ahonen, Andreas Alamommo, Eetu Nousiainen & Jarkko Määttä)

Taitoluistelu:
klo 03:00 Jäätanssi lyhyt-ohjelma

Freestyle:
klo 03:00 Halfpipe (karsinta)

Jääkiekko:
klo klo 06:10 Naiset: (Semifinaali 1) (Suomi?)
klo 14:10 Naiset: (Semifinaali 2) (Suomi?)

Rattikelkkailu:
klo 13:15 Miehet: Parikilpailu

13. Kisapäivä: tiistai 20. helmikuuta:

Curling:
klo 02:05 Miehet: (10. kierros)
klo 07:05 Naiset: (10. kierros)
klo 13:05 Miehet: (11. kierros)

Freestyle:
klo 03:30 Naiset: Halfpipe (finaali)
klo klo 06:00 Miehet: Halfpipe (karsinnat)

Yhdistetty:
klo 12:00 Miehet: Suurmäki (mäkiosuus) (Ilkka Herola, Eero Hirvonen, Hannu Manninen, Leevi Mutru & Arttu Mäkiaho)
klo 14:45 Miehet: Suurmäki (hiihto-osuus, 10km) (Ilkka Herola, Eero Hirvonen, Hannu Manninen, Leevi Mutru & Arttu Mäkiaho)

Ampumahiihto:
klo 13:15 Sekaviesti (naiset 2 x 6km + miehet 2 x 7,5km)
- Kaksi suomalaiskilpailijaa joukosta: Mari Laukkanen, Venla Lehtonen, Suvi Minkkinen, Kaisa Mäkäräinen & Laura Toivanen
- Kaksi suomalaiskilpailijaa joukosta: Tuomas Grönman, Olli Hiidensalo & Tero Seppälä

Kelkkailu:
klo 13:50 Naiset: Bobsleigh-erät

Taitoluistelu:
klo 03:00 Jäätanssi: Vapaa-ohjelma

Jääkiekko:
klo 05:10 Naiset: (karsinta)
klo 05:10 Miehet: (karsinta)
klo 09:40 Miehet: (karsinta)
klo 09:40 Naiset: (karsinta)
klo 14:10 Miehet: (karsinta)
klo 14:10 Miehet: (karsinta)

Kaukalopikaluistelu:
klo 12:00 Naiset: 1000m (karsinta)
klo 12:00 Miehet: 500m (karsinta)
klo 12:00 Miehet: 3000m viesti (finaali)

14. Kisapäivä: keskiviikko 21. helmikuuta:

Curling:
klo 02:05 Naiset: (11. kierros)
klo 07:05 Miehet: (12. kierros)
klo 13:05 Naiset: (12. kierros)

Alppihiihto:
klo 04:00 Naiset: Syöksylasku

Freestyle:
klo 04:30 Miehet: Ski Cross (karsinta)
klo klo 06:15 Miehet: Ski Cross (finaali)

Maastohiihto:
10:00 Naiset: parisprintti, (V) (Johanna Matintalo, Laura Mononen, Kerttu Niskanen, Krista Pärmakoski, Riitta-Liisa Roponen & Aino-Kaisa Saarinen)
klo 12:00 Miehet: parisprintti, (V) (Risto-Matti Hakola, Matti Heikkinen, Martti Jylhä, Iivo Niskanen, Anssi Pentsinen, Lauri Vuorinen, Perttu Hyvärinen & Lari Lehtonen)

Rattikelkkailu:
klo 13:40 Naiset: (finaali)

Lumilautailu:
klo 02:30 Miehet: Big Air (karsinta) (Kalle Järvilehto, Peetu Piiroinen, Rene Rinnekangas & Roope Tonteri)

Taitoluistelu:
klo 03:00 Naiset: Lyhyt ohjelma (Emmi Peltonen)

Jääkiekko:
klo 05:10 Miehet: Puolivälierä 1 (Suomi?)
klo 09:40 Naiset: Pronssiottelu (Suomi?)
klo 09:40 Miehet: Puolivälierä 2 (Suomi?)
klo 14:10 Miehet: Puolivälierä 3  (Suomi?)
klo 14:10 Miehet: Puolivälierä 4 (Suomi?)

Pikaluistelu:
klo 13:00 Naiset Joukkuekilpailu
klo 13:00 Miehet: Joukkuekilpailu

15. Kisapäivä: torstai 22. helmikuuta:

Curling:
klo 02:05 Naiset: Tie-Breaker
klo 02:05 Miehet: Tie-Breaker
klo 13:05 Miehet: Semifinaalit

Alppihiihto:
klo 03:15 Miehet: Pujottelu (1. kierros)
klo klo 06:45 Miehet: Pujottelu (2. kierros)

Yhdistetty:
klo 09:30 Miehet: Joukkuekisa (mäkiosuus) (Ilkka Herola, Eero Hirvonen, Hannu Manninen, Leevi Mutru & Arttu Mäkiaho)
klo 12:20 Miehet: Joukkuekisa (hiihto-osuus, viesti, 4 x 5km) (Ilkka Herola, Eero Hirvonen, Hannu Manninen, Leevi Mutru & Arttu Mäkiaho)

Ampumahiihto:
klo 13:15 Naiset: Viesti (4 x 6km) (Mari Laukkanen, Venla Lehtonen, Suvi Minkkinen, Kaisa Mäkäräinen & Laura Toivanen)

Freestyle:
klo 04:30 Miehet: Halfpipe (finaali)

Lumilautailu:
klo 05:00 Miehet: Suurpujottelu (karsinnat)
klo 05:00 Naiset: Suurpujottelu (karsinnat)

Jääkiekko:
klo klo 06:10 Naiset: Loppuottelu (Suomi?)

Kaukalopikaluistelu:
klo 12:00 Miehet: 500m (finaali)
klo 12:00 Naiset: 1000m (finaali)
klo 12:00 Miehet: 5000m viesti (finaali)

16. Kisapäivä: perjantai 23. helmikuuta:

Lumilautailu:
klo 02:30 Naiset: Big Air (finaali) (Enni Rukajärvi?)

Alppihiihto:
klo 04:00 Naiset: Alppiyhdistetty (1. kierros)
klo 07:30 Naiset: Alppiyhdistetty 2. kierros

Curling:
klo 08:35 Miehet: Pronssiottelu
klo 13:05 Naiset: Välierät

Ampumahiihto:
klo 13:15 Miehet: Viesti (4 x 7,5km)

Taitoluistelu:
klo 03:00 Naiset: Vapaa ohjelma (Emmi Peltonen)

Freestyle:
klo 04:30 Naiset: Ski Cross (alkuerät)
klo 06:15 Naiset: Ski Cross (finaalit)

Jääkiekko:
klo 09:40 Miehet: Välierä 1 (Suomi?)
klo 14:10 Miehet: Välierä 2 (Suomi?)

Pikaluistelu:
klo 12:00 Miehet: 1000m (finaali) (Mika Poutala)

17. Kisapäivä: lauantai 24. helmikuuta:

Rattikelkkailu:
klo 02:30 Miehet: 4-hengen ryhmä

Alppihiihto:
klo 04:00 Joukkuekilpailu

Maastohiihto:
klo 07:00 Miehet 50km yhteislähtö, (P) (Risto-Matti Hakola, Matti Heikkinen, Martti Jylhä, Iivo Niskanen, Anssi Pentsinen, Lauri Vuorinen, Perttu Hyvärinen & Lari Lehtonen)

Curling:
klo 08:35 Miehet: Loppuottelu
klo 13:05 Naiset: Pronssiottelu

Lumilautailu:
klo 03:00 Miehet: Big Air (finaali) (Kalle Järvilehto, Peetu Piiroinen, Rene Rinnekangas & Roope Tonteri?)
klo 05:00 Miehet: Suurpujottelu (finaali)
klo 05:00 Naiset: Suurpujottelu (finaali)

Pikaluistelu:
klo 13:00 Miehet: Yhteislähtö
klo 13:00 Naiset: Yhteislähtö

Jääkiekko:
klo 14:10 Miehet: Pronssiottelu (Suomi?)

18. Kisapäivä: sunnuntai 25. helmikuuta:

Curling:
klo 02:05 Naiset: Loppuottelu

Maastohiihto:
klo 08:15 Naiset: 30km yhteislähtö, (P) (Johanna Matintalo, Laura Mononen, Kerttu Niskanen, Krista Pärmakoski, Riitta-Liisa Roponen & Aino-Kaisa Saarinen)

Päättäjäisseremonia: klo 13:00-15:00

Rattikelkkailu:
klo 02:30 Miehet: 4-miehen (finaali)

Taitoluistelu:
klo 02:30 Loppunäytös

Jääkiekko:
klo 06:10 Miehet: Loppuottelu (Suomi?)


Parhaat betsisivustot talvilajeihin: Pelaa näillä!

Peliyhtiö Bonus Lue arvostelu Sivustolle
RizkRizk 100€ Arvostelu Pelaa
Arvostelu Pelaa

#1: Takuuvarma valinta! 2016 avattu Rizk laajeni vedonlyönnin puolelle vuonna 2018, ja kyseessä onkin jo nyt yksi alan parhaista vedonlyöntisivuista! Veikkaa ampumahiihtoa, hiihtoa, alppilajeja... Kaikkia talvilajeja yhdessä paikassa! Uusille 100€ bonus!

ComeOnComeOn 50€ Arvostelu Pelaa
Arvostelu Pelaa

#2: Loisteliasta laatua! ComeOn tarjoaa pelaajilleen kaksi bonusvaihtoehtoa, eli voit valita joko 50€ tai 300€ bonukset vedonlyönnin aloittamiseen!

MobilebetMobilebet 40€ Arvostelu Pelaa
Arvostelu Pelaa

#3: Talleta 10€ ja saat 50€ rahaa vedonlyöntiin! Helppo bonus kaikille veikkaajille. Mobilebetin sivusto on toiminut jo pitkään ja tarjoileekin varsin maittavan kattauksen parhaita kohteita ja kertoimia.

NordicbetNordicbet 170€ Arvostelu Pelaa
Arvostelu Pelaa

#4: Sinivalkoinen valinta! Pohjoismainen Nordicbet tarjoaa laajat vedonlyöntikohteet ja kertoimet ampumahiihtoon, mäkihyppyyn ja kaikkiin muihin talvilajeihin. Uudet pelaajat saavat yhteensä 170€ vedonlyöntibonukset! K18. Pelaa vastuullisesti, Säännöt ja ehdot voimassa.

Bet365Bet365 100€ Arvostelu Pelaa
Arvostelu Pelaa

#5: Huippuluokan konkari vedonlyönti-markkinoilta! Bet365 ei tarjoa pelkästään laajamittaista pelikohde-valikoimaa talvilajien (ja muidenkin urheilulajien) pariin, vaan peliyhtiön kertoimet ovat usein sitä aivan timanttisinta kärkeä! Bonus on tarjolla vain peliyhtiön uusille asiakkaille. Minimitalletus bonuksen lunastamiseksi on 10€. Neteller, Skrill tai Skrill 1-Tap -rahansiirtomenetelmillä tehdyillä ensitalletuksilla ei tätä Bet365-bonusta voida lunastaa. Bonukseen liittyvät panostus-, kerroin- ja aikarajoitukset sekä säännöt ja ehdot pätevät. Ei alle 18-vuotiaille.

Rion kesäkisat 2016

Rion kesäolympialaiset vuosimallia 2016 alkavat avajaisseremonian merkeissä 5. elokuuta ja päättyvät 21. elokuuta, joten olympiahuumaa on tarjolla yhteensä 16 kisapäivän verran. Yle televisio olympialaiset totutusti Suomen kamaralla ja luvassa on varmasti jälleen erittäin laadukkaita urheilulähetyksiä – kuten näimme jo Sotshin talviolympialaisten sekä vuoden 2014 Jalkapallon MM-kisojen yhteydessä.

Yle tiedottaa omat lähetysaikansa myöhemmin kesän aikana.

Olympialaisten seuratuin laji on eittämättä yleisurheilu, jonka aikataulun voit tarkastaa tämän linkin kautta. Kesäolympialaisissa pelataan tunnetusti myös vauhdikasta ja huippuviihdyttävää jalkapalloa, joten löydätkin sivuiltamme sekä olympialaisten futisturnauksen otteluohjelman että olympiaturnaukseen ilmoitetut futisjoukkueet.

Löydät sivuiltamme toki myös Suomen lopullisen olympiajoukkueen sekä suomalaisten yleisurheilijoiden kisa-aikataulut näppärästi yhdestä paketista pienten ennakoiden kera.

Näin kesäolympialaisissa kilpailtiin

Huom! Kaikki ilmoitetut ajat ovat Suomen aikaa! Aikatauluihin voi tulla vielä muutoksia ennen olympialaisten alkua.

Tarkasti aikataulutetun olympiaohjelman alta löydät vielä eri olympialajien yleismuotoisen aikataulun, johon voit siirtyä näppärästi tästä linkistä!

Keskiviikko 3.8.

19:00: Naisten jalkapallon E-lohko: Ruotsi - Etelä-Afrikka
21:00: Naisten jalkapallon F-lohko: Kanada - Australia
22:00: Naisten jalkapallon E-lohko: Brasilia - Kiina

Torstai 4.8.

00:00: Naisten jalkapallon F-lohko: Zimbabwe - Saksa
01:00: Naisten jalkapallon G-lohko: USA - Uusi Seelanti
02:00: Miesten jalkapallon C-lohko: Fidzi - Etelä-Korea
04:00: Naisten jalkapallon G-lohko: Ranska - Kolumbia
19:00: Miesten jalkapallon A-lohko: Irak - Tanska
21:00: Miesten jalkapallon D-lohko : Honduras - Algeria
22:00: Miesten jalkapallon A-lohko : Brasilia - Etelä-Afrikka
23:00: Miesten jalkapallon C-lohko : Meksiko - Saksa

Perjantai 5.8.

00:00: Miesten jalkapallon D-lohko : Portugali - Argentiina
01:00: Miesten jalkapallon B-lohko : Ruotsi - Kolumbia
04:00: Miesten jalkapallon B-lohko : Nigeria - Japani
15:00: Miesten jousiammunta - Yksilökilpailu - Rankingkierros (Samuli Piippo)
19:00: Naisten jousiammunta - Yksilökilpailu - Rankingkierros (Taru Kuoppa)

Lauantai 6.8.

02:00: Avajaisseremonia
11:00: Miesten maahockeyn B-lohko : Argentiina - Hollanti
12:00: Miesten maahockeyn B-lohko : Intia - Irlanti
13:00: Miesten vesipallon A-lohko : Brasilia - Australia
13:00: Miesten vesipallon A-lohko : Kreikka - Japani
13:00: Miesten vesipallon A-lohko : Serbia - Unkari
13:00: Miesten vesipallon B-lohko : Espanja - Italia
13:00: Miesten vesipallon B-lohko : Ranska - Montenegro
13:00: Miesten vesipallon B-lohko : USA - Kroatia
13:30: Miesten maahockeyn A-lohko : Belgia - Iso-Britannia
14:30: Miesten maahockeyn A-lohko : Australia - Uusi-Seelanti
14:30: Miesten soudun yksikkökilpailu - 1. lähtö
14:30: Naisten ilmakivääri 10 m - Karsinta
15:00: Miesten jousiammunta - Joukkuekilpailu - Karsinta
15:00: Naisten pöytätennis - Kaksinpeli - Karsinta
15:00: Miesten pöytätennis - Kaksinpeli - Karsinta (Benedek Oláh)
15:30: Miesten maantiepyöräily - Yksilökilpailu maantieajo - Finaali
15:30: Naisten käsipallon A-lohko : Norja - Brasilia
15:30: Naisten lentopallon A-lohko : Japani - Etelä-Korea
15:30: Naisten soudun yksikkökilpailu - 1. lähtö
16:00: Naisten judo - Painoluokka 48kg - Karsinnat ja puolivälierät
16:00: Miesten judo - Painoluokka 60kg - Karsinnat ja puolivälierät (Juho Reinvall)
16:00: Miesten kenttäratsastus - Kouluratsastus ryhmä 1 - (Elmo Jankari)
16:30: Naisten ilmakivääri 10 m - Finaali
16:30: Miesten soudun perämiehetön kaksikko - 1. lähtö
16:30: Miesten telinevoimistelu - Yksilökilpailu - Kuusiottelu - Karsinnat (Oskari Kirmes)
17:00: Naisten rugbyn B-lohko : Ranska 7s - Espanja 7s
17:00: Naisten soudun pariairokaksikko : Double sculls - 1. lähtö
17:00: Miesten nyrkkeily - Painoluokat 49kg, 60kg, 81kg, 91kg - Karsinnat
17:30: Naisten rugbyn B-lohko : Uusi-Seelanti 7s - Kenia 7s
17:30: Naisten käsipallon B-lohko : Hollanti - Ranska
17:35: Naisten lentopallon B-lohko : Kiina - Hollanti
18:00: Miesten soudun kevyt pariaironelikko - 1. lähtö
18:00: Naisten koripallon A-lohko : Turkki - Ranska
18:00: Naisten maahockeyn B-lohko : Argentiina - USA
18:00: Naisten rugbyn C-lohko : Iso-Britannia 7s - Brasilia 7s
18:30: Naisten rugbyn C-lohko : Kanada 7s - Japani 7s
18:50: Miesten soudun pariaironelikko - 1. lähtö
18:50: Naisten soudun pariairokolmikko - 1. lähtö
19:00: Miesten maahockeyn B-lohko : Kanada - Saksa
19:00: Miesten 100 m rintauinti - 1. lähtö
19:00: Miesten 400 m sekauinti - 1. lähtö
19:00: Miesten 400 m vapaauinti - 1. lähtö (Matias Koski)
19:00: Miesten ilmapistooli 10 m - Karsinta
19:00: Naisten 100 m perhosuinti - 1. lähtö
19:00: Naisten 400 m sekauinti - 1. lähtö
19:00: Naisten rugbyn A-lohko : USA 7s - Fidzi 7s
19:30: Naisten rugbyn A-lohko : Australia 7s - Kolumbia 7s
20:00: Miesten jousiammunta - Joukkuekilpailu - Semi-finaalit ja finaali
20:15: Miesten koripallon A-lohko : Australia - Ranska
20:15: Naisten koripallon B-lohko : Kiina - Kanada
20:30: Miesten maahockeyn A-lohko : Espanja - Brasilia
20:30: Naisten pöytätennis - Kaksinpeli - 1. kierros
20:30: Miesten pöytätennis - Kaksinpeli - 1. kierros (*Benedek Oláh)
20:30: Miesten telinevoimistelu - Yksilökilpailu - Kuusiottelu - Karsinnat (Oskari Kirmes)
20:40: Naisten käsipallon B-lohko : Venäjä - Etelä-Korea
21:00: Naisten jalkapallon F-lohko : Kanada - Zimbabwe
21:00: Naisten lentopallon A-lohko : Brasilia - Kamerun
21:30: Naisten maahockeyn B-lohko : Saksa - Australia
21:30: Miesten ilmapistooli 10 m - Finaali
21:30: Naisten judo - Painoluokka 48kg - Keräilyerät, välierät, mitaliottelut
21:30: Miesten judo - Painoluokka 60kg - Keräilyerät, välierät, mitaliottelut (*Juho Reinvall)
22:00: Naisten rugbyn B-lohko : Ranska 7s - Kenia 7s
22:30: Naisten käsipallon A-lohko : Montenegro - Espanja
22:30: Naisten rugbyn B-lohko : Uusi-Seelanti 7s - Espanja 7s
23:00: Naisten jalkapallon G-lohko : USA - Ranska
23:00: Naisten rugbyn C-lohko : Iso-Britannia 7s - Japani 7s
23:00: Miesten nyrkkeily - Painoluokat 49kg, 60kg, 81kg, 91kg - Karsinnat
23:05: Naisten lentopallon B-lohko : USA - Puerto Rico
23:30: Naisten koripallon A-lohko : Brasilia - Australia
23:30: Naisten rugbyn C-lohko : Kanada 7s - Brasilia 7s

* = Kilpailee mikäli on päässyt jatkoon.

Sunnuntai 7.8.

00:00: Naisten jalkapallon F-lohko : Saksa - Australia
00:00: Naisten rugbyn A-lohko : USA 7s - Kolumbia 7s
00:30: Naisten rugbyn A-lohko : Australia 7s - Fidzi 7s
00:30: Miesten telinevoimistelu - Yksilökilpailu - Kuusiottelu - Karsinnat (Oskari Kirmes)
01:00: Naisten jalkapallon E-lohko : Etelä-Afrikka - Kiina
01:00: Miesten koripallon A-lohko : Kiina - USA
01:00: Naisten pöytätennis - Kaksinpeli - 1. kierros
01:00: Miesten pöytätennis - Kaksinpeli - 1. kierros (*Benedek Oláh)
01:00: Naisten painonnosto - Painoluokka 48kg - Finaali
01:45: Naisten koripallon A-lohko : Valko-Venäjä - Japani
01:50: Naisten käsipallon A-lohko : Romania - Angola
02:00: Naisten jalkapallon G-lohko : Kolumbia - Uusi Seelanti
02:30: Naisten lentopallon A-lohko : Venäjä - Argentiina
03:50: Naisten käsipallon B-lohko : Ruotsi - Argentiina
04:00: Naisten jalkapallon E-lohko : Brasilia - Ruotsi
04:00: Miesten 100 m rintauinti - Välierä
04:00: Miesten 400 m sekauinti - Finaali
04:00: Miesten 400 m vapaauinti - Finaali (*Matias Koski)
04:00: Naisten 100 m perhosuinti - Välierä
04:00: Naisten 400 m sekauinti - Finaali
04:30: Miesten koripallon A-lohko : Venezuela - Serbia
04:35: Naisten lentopallon B-lohko : Serbia - Italia
11:00: Naisten maahockeyn A-lohko : Uusi Seelanti - Etelä-Korea
12:00: Naisten maahockeyn B-lohko : Japani - Intia
13:30: Naisten maahockeyn A-lohko : Hollanti - Espanja
14:30: Miesten soudun yksikkökilpailu - Repehage
14:30: Naisten maahockeyn A-lohko : Kiina - Saksa
15:00: Naisten jousiammunta - Joukkuekilpailu - Karsinta
15:00: Naisten ilmapistooli 10 m - Karsinta
15:00: Naisten soudun yksikkökilpailu - Rapechage
15:00: Naisten trap : Trap - haulikko - Karsinta (Satu Mäkelä-Nummela)
15:00: Naisten pöytätennis - Kaksinpeli - 2. kierros
15:00: Miesten pöytätennis - Kaksinpeli - 2. kierros (*Benedek Oláh)
15:30: Miesten käsipallon A-lohko : Kroatia - Qatar
15:30: Miesten lentopallon A-lohko : Italia - Ranska
15:30: Miesten trap : Trap - haulikko - Day 1 (Vesa Törnroos)
15:40: Naisten soudun pariairokaksikko : Double sculls - Keräilyerät
16:00: Miesten soudun kevyt pariaironelikko : Kevyt perämiehetön nelonen - Keräilyerät
16:00: Naisten judo - Painoluokka 52kg - Karsinnat ja puolivälierät
16:00: Miesten judo - Painoluokka 66kg - Karsinnat ja puolivälierät
16:00: Naisten painonnosto - Painoluokka 53kg - Karsinnat
16:00: Miesten painonnosto - Painoluokka 56kg - Karsinnat
16:00: Miesten kenttäratsastus - Kouluratsastus ryhmä 2 - (Elmo Jankari)
16:10: Naisten soudun perämiehetön kaksikko : Perämiehetön kaksikko - 1. lähtö
17:00: Naisten ilmapistooli 10 m - Finaali
17:00: Naisten rugbyn B-lohko : Espanja 7s - Kenia 7s
17:00: Miesten nyrkkeily - Painoluokat 60kg, 69kg, 81kg - Karsinnat
17:20: Miesten soudun kevyt pariairokaksikko : Kevyt tupla-airo - 1. lähtö
17:30: Naisten rugbyn B-lohko : Uusi-Seelanti 7s - Ranska 7s
17:30: Miesten käsipallon B-lohko : Ruotsi - Saksa
17:35: Miesten lentopallon A-lohko : Brasilia - Meksiko
18:00: Miesten maahockeyn A-lohko : Iso-Britannia - Uusi-Seelanti
18:00: Naisten rugbyn C-lohko : Brasilia 7s - Japani 7s
18:00: Naisten koripallon B-lohko : USA - Senegal
18:15: Naisten maantiepyöräily - Yksilökilpailu maantieajo - Finaali (Lotta Lepistö)
18:30: Naisten rugbyn C-lohko : Kanada 7s - Iso-Britannia 7s
18:30: Miesten ratamelonnan kajakkiyksikkökilpailu : Slalom K-1 - 1. lähtö
18:30: Miesten ratamelonnan kanoottiyksikkökilpailu : Slalom C-1 - 1. lähtö
19:00: Miesten jalkapallon C-lohko : Fidzi - Meksiko
19:00: Miesten maahockeyn B-lohko : Hollanti - Irlanti
19:00: Naisten rugbyn A-lohko : Fidzi 7s - Colombia 7s
19:00: Miesten 100 m selkäuinti - 1. lähtö
19:00: Miesten 200 m vapaauinti - 1. lähtö (Matias Koski)
19:00: Naisten 100 m rintauinti - 1. lähtö (Jenna Laukkanen)
19:00: Naisten 100 m selkäuinti - 1. lähtö
19:00: Naisten 400 m vapaauinti - 1. lähtö
19:30: Naisten rugbyn A-lohko : Australia 7s - USA 7s
19:30: Naisten pöytätennis - Kaksinpeli - 2. kierros
19:30: Miesten pöytätennis - Kaksinpeli - 2. kierros (*Benedek Oláh)
20:00: Naisten jousiammunta - Joukkuekilpailu - Semi-finaalit ja finaali
20:15: Naisten koripallon B-lohko : Serbia - Espanja
20:15: Miesten koripallon B-lohko : Brasilia - Liettua
20:30: Miesten maahockeyn A-lohko : Brasilia - Belgia
20:40: Miesten käsipallon A-lohko : Tanska - Argentiina
21:00: Miesten jalkapallon D-lohko : Honduras - Portugali
21:00: Naisten trap - haulikko - Finaali (*Satu Mäkelä-Nummela)
21:00: Miesten lentopallon B-lohko : Puola - Egypti
21:30: Miesten maahockeyn A-lohko : Australia - Espanja
21:30: Naisten judo - Painoluokka 52kg - Keräilyerät, välierät, mitaliottelut
21:30: Miesten judo - Painoluokka 66kg - Keräilyerät, välierät, mitaliottelut
21:30: Naisten painonnosto - Painoluokka 53kg - Finaali
22:00: Miesten jalkapallon C-lohko : Saksa - Etelä-Korea
22:00: Naisten uimahyppyjen 3 metrin ponnahduslaudan parikilpailu - Finaali
22:40: Miesten käsipallon B-lohko : Puola - Brasilia
23:00: Miesten nyrkkeily - Painoluokat 60kg, 69kg, 81kg - Karsinnat
23:05: Miesten lentopallon A-lohko : USA - Kanada
23:30: Naisten koripallon A-lohko : Australia - Turkki

* = Kilpailee mikäli on päässyt jatkoon.

Maanantai 8.8.

00:00: Naisten pöytätennis - Kaksinpeli - 3. kierros
00:00: Miesten pöytätennis - Kaksinpeli - 3. kierros (*Benedek Oláh)
00:00: Miesten jalkapallon D-lohko : Argentiina - Algeria
01:00: Miesten jalkapallon A-lohko : Tanska - Etelä-Afrikka
01:00: Miesten jalkapallon B-lohko : Ruotsi - Nigeria
01:00: Miesten koripallon B-lohko : Kroatia - Espanja
01:00: Miesten painonnosto - Painoluokka 56kg - Finaali
01:45: Naisten koripallon A-lohko : Ranska - Valko-Venäjä
01:50: Miesten käsipallon A-lohko : Ranska - Tunisia
02:30: Miesten lentopallon B-lohko : Venäjä - Kuuba
03:50: Miesten käsipallon B-lohko : Slovenia - Egypti
04:00: Miesten jalkapallon A-lohko : Brasilia - Irak
04:00: Miesten jalkapallon B-lohko : Japani - Kolumbia
04:00: Miesten 100 m rintauinti - Finaali
04:00: Naisten 100 m perhosuinti - Finaali
04:00: Miesten 100 m selkäuinti - Välierä
04:00: Miesten 200 m vapaauinti - Välierä (*Matias Koski)
04:00: Naisten 100 m rintauinti - Välierä (*Jenna Laukkanen)
04:00: Naisten 100 m selkäuinti - Välierä 
04:00: Naisten 400 m vapaauinti - Finaali
04:00: Miesten 4x100m vapaauintiviesti - Finaali
04:30: Miesten koripallon B-lohko : Nigeria - Argentiina
04:35: Miesten lentopallon B-lohko : Argentiina - Iran
11:00: Naisten maahockeyn B-lohko : Australia - USA
12:00: Miesten maahockeyn B-lohko : Saksa - Intia
13:00: Miesten vesipallon A-lohko : Japani - Brasilia
13:00: Miesten vesipallon A-lohko : Serbia - Kreikka
13:00: Miesten vesipallon A-lohko : Unkari - Australia
13:00: Miesten vesipallon B-lohko : Italia - Ranska
13:00: Miesten vesipallon B-lohko : Kroatia - Montenegro
13:00: Miesten vesipallon B-lohko : USA - Espanja
13:30: Miesten maahockeyn B-lohko : Kanada - Argentiina
14:30: Miesten soudun yksikkökilpailu - Välierä
14:30: Naisten maahockeyn A-lohko : Uusi Seelanti - Saksa
14:50: Naisten soudun yksikkökilpailu - Välierä
15:00: Miesten ja naisten jousiammunta - Yksilökilpailu - Karsintakierrokset (Taru Kuoppa ja Samuli Piippo)
15:00: Miesten ilmakivääri 10 m - Karsinta
15:10: Naisten soudun perämiehetön kaksikko - Keräilyerät
15:30: Miesten soudun perämiehetön kaksikko - Keräilyerät
15:30: Naisten käsipallon B-lohko : Etelä-Korea - Ruotsi
15:30: Naisten lentopallon B-lohko : Kiina - Italia
15:30: Miesten trap - haulikko - Day 2 (Vesa Törnroos)
15:40: Miesten soudun kevyt pariairokaksikko : Kevyt tupla-airo - Keräilyerät 1
16:00: Miesten soudun pariaironelikko - Keräilyerät
16:00: Naisten judo - Painoluokka 57kg - Karsinnat ja puolivälierät
16:00: Miesten judo - Painoluokka 73kg - Karsinnat ja puolivälierät
16:00: Naisten pöytätennis - Kaksinpeli - 3. kierros
16:00: Miesten pöytätennis - Kaksinpeli - 3. kierros (*Benedek Oláh)
16:00: Naisten painonnosto - Painoluokka 58kg - Karsinnat
16:00: Miesten painonnosto - Painoluokka 62kg - Karsinnat
16:00: Miesten kenttäratsastus - Maastokoe - (Elmo Jankari)
16:10: Naisten soudun pariairokolmikko - Keräilyerät
16:30: Naisten soudun kahdeksikko - 1. lähtö
16:50: Miesten soudun kahdeksikko - 1. lähtö
17:00: Miesten nyrkkeily - Painoluokat 49kg, 69kg, 75kg, 91kg - Karsinnat
17:30: Naisten käsipallon B-lohko : Ranska - Venäjä
17:35: Naisten lentopallon A-lohko : Japani - Kamerun
18:00: Naisten koripallon B-lohko : Espanja - USA
18:00: Naisten maahockeyn A-lohko : Hollanti - Etelä-Korea
18:00: Miesten ilmakivääri 10 m - Finaali
18:30: Miesten ratamelonnan kanoottikaksikkokilpailu : Slalom C-2 - 1. lähtö
18:30: Naisten ratamelonnan kajakkiyksikkökilpailu : Slalom K-1 - 1. lähtö
19:00: Naisten maahockeyn B-lohko : Intia - Iso-Britania
19:00: Miesten 200 m perhosuinti - 1. lähtö
19:00: Naisten 200 m sekauinti - 1. lähtö (Tanja Kylliäinen)
19:00: Naisten 200 m vapaauinti - 1. lähtö
19:05: Miesten purjehdus - Finnjolla - Lähtö 1 (Tapio Nirkko)
19:05: Miesten purjehdus - Laser Standard - Lähdöt 1,2 (Kaarle Tapper)
19:15: Naisten purjehdus - RS:X - Lähdöt 1,2,3 (Tuuli Petäjä-Sirén)
19:15: Naisten purjehdus - Laser Radial - Lähdöt 1,2 (Tuula Tenkanen)
20:15: Miesten koripallon A-lohko : Serbia - Australia
20:15: Naisten koripallon B-lohko : Kanada - Serbia
20:30: Naisten maahockeyn A-lohko : Espanja - Kiina
20:40: Naisten käsipallon A-lohko : Espanja - Norja
21:00: Naisten lentopallon B-lohko : USA - Hollanti
21:00: Miesten ja naisten jousiammunta - Yksilökilpailu - Karsintakierrokset (Taru Kuoppa ja Samuli Piippo)
21:00: Miesten trap - haulikko - Finaali (*Vesa Törnroos)
21:30: Naisten maahockeyn B-lohko : Argentiina - Japani
21:30: Naisten judo - Painoluokka 57kg - Keräilyerät, välierät, mitaliottelut
21:30: Miesten judo - Painoluokka 73kg - Keräilyerät, välierät, mitaliottelut
21:30: Naisten painonnosto - Painoluokka 58kg - Finaali
22:00: Miesten uimahyppyjen 10 metrin kerroshyppyjen parikilpailu - Finaali
22:00: Naisten pöytätennis - Kaksinpeli - 4. kierros
22:00: Miesten pöytätennis - Kaksinpeli - 4. kierros (*Benedek Oláh)
22:40: Naisten käsipallon A-lohko : Brasilia - Romania
23:00: Miesten nyrkkeily - Painoluokat 69kg, 75kg - Karsinnat
23:05: Naisten lentopallon B-lohko : Serbia - Puerto Rico
23:30: Naisten koripallon A-lohko : Japani - Brasilia

* = Kilpailee mikäli on päässyt jatkoon.

Tiistai 9.8.

01:00: Miesten koripallon A-lohko : USA - Venezuela
01:00: Miesten painonnosto - Painoluokka 62kg - Finaali
01:45: Naisten koripallon B-lohko : Senegal - Kiina
01:50: Naisten käsipallon B-lohko : Argentiina - Hollanti
02:30: Naisten lentopallon A-lohko : Venäjä - Etelä-Korea
02:30: Naisten pöytätennis - Kaksinpeli - 4. kierros
02:30: Miesten pöytätennis - Kaksinpeli - 4. kierros (*Benedek Oláh)
03:50: Naisten käsipallon A-lohko : Angola - Montenegro
04:00: Miesten 100 m selkäuinti - Finaali
04:00: Miesten 200 m vapaauinti - Finaali (*Matias Koski)
04:00: Naisten 100 m rintauinti - Finaali (*Jenna Laukkanen)
04:00: Naisten 100 m selkäuinti - Finaali
04:00: Miesten 200 m perhosuinti - Välierä
04:00: Naisten 200 m sekauinti - Välierä (*Tanja Kylliäinen)
04:00: Naisten 200 m vapaauinti - Välierä
04:30: Miesten koripallon A-lohko : Ranska - Kiina
04:35: Naisten lentopallon A-lohko : Brasilia - Argentiina
11:00: Miesten maahockeyn A-lohko : Uusi-Seelanti - Espanja
12:00: Miesten maahockeyn B-lohko : Argentiina - Intia
13:00: Naisten vesipallon A-lohko : Italia - Brasilia
13:00: Naisten vesipallon A-lohko : Venäjä - Australia
13:00: Naisten vesipallon B-lohko : Espanja - USA
13:00: Naisten vesipallon B-lohko : Kiina - Unkari
13:30: Miesten maahockeyn B-lohko : Saksa - Irlanti
14:30: Miesten maahockeyn B-lohko : Hollanti - Kanada
14:30: Miesten soudun yksikkökilpailu - Karsinta
15:00: Naisten 25 metrin urheilupistooli - Precision Stage
15:00: Miesten ja naisten jousiammunta - Yksilökilpailu - Karsintakierrokset (Taru Kuoppa ja Samuli Piippo)
15:10: Naisten soudun yksikkökilpailu - Karsinta
15:30: Miesten käsipallon A-lohko : Qatar - Ranska
15:30: Miesten lentopallon B-lohko : Venäjä - Argentiina
15:50: Miesten soudun perämiehetön kaksikko : Perämiehetön kaksikko - Välierä
16:00: Naisten judo - Painoluokka 63kg - Karsinnat ja puolivälierät
16:00: Miesten judo - Painoluokka 81kg - Karsinnat ja puolivälierät
16:00: Naisten pöytätennis - Kaksinpeli - Puolivälierät
16:00: Naisten painonnosto - Painoluokka 63kg - Karsinnat (Anni Vuohijoki)
16:00: Miesten painonnosto - Painoluokka 69kg - Karsinnat
16:00: Miesten kenttäratsastus - Esteratsastus - (Elmo Jankari)
16:10: Naisten soudun pariairokaksikko : Double sculls - Välierä
16:50: Miesten soudun kevyt pariaironelikko : Kevyt perämiehetön nelonen - Välierä
17:00: Miesten rugbyn B-lohko : Australia 7s - Ranska 7s
17:00: Miesten nyrkkeily - Painoluokat 60kg, 75kg, +91kg - Karsinnat
17:30: Miesten soudun kevyt pariairokaksikko : Kevyt tupla-airo - Semi Final 1
17:30: Miesten käsipallon B-lohko : Saksa - Puola
17:30: Miesten rugbyn B-lohko : Etelä-Afrikka 7s - Espanja 7s
17:35: Miesten lentopallon A-lohko : Ranska - Meksiko
18:00: Naisten 25 metrin urheilupistooli - Rapid Fire Stage
18:00: Miesten rugbyn C-lohko : Great Britain 7s - Kenya 7s
18:15: Naisten koripallon A-lohko : Australia - Ranska
18:30: Miesten rugbyn C-lohko : New Zealand 7s - Japan 7s
19:00: Miesten maahockeyn A-lohko : Brasilia - Iso-Britannia
19:00: Miesten 100 m vapaauinti - 1. lähtö
19:00: Miesten 200 m rintauinti - 1. lähtö (*Matti Mattsson)
19:00: Miesten 4 kertaa 200 m vapaauintiviesti - 1. lähtö
19:00: Miesten rugbyn A-lohko : USA 7s - Argentiina 7s
19:00: Naisten 200 m perhosuinti - 1. lähtö
19:05: Naisten purjehdus - RS:X - Lähdöt 4,5,6 (Tuuli Petäjä-Sirén)
19:05: Naisten purjehdus - Laser Radial - Lähdöt 3,4 (Tuula Tenkanen)
19:15: Miesten purjehdus - Laser Standard - Lähdöt 3,4 (Kaarle Tapper)
19:30: Miesten ratamelonnan kanoottiyksikkökilpailu : Slalom C-1 - Välierä
19:30: Miesten rugbyn A-lohko : Fidzi 7s - Brasilia 7s
20:15: Miesten koripallon B-lohko : Espanja - Brasilia
20:30: Miesten ratamelonnan kanoottiyksikkökilpailu : Slalom C-1 - Finaali
20:30: Miesten purjehdus - Finnjolla - Lähtö 2 (Tapio Nirkko)
20:40: Miesten käsipallon A-lohko : Tunisia - Tanska
21:00: Miesten ja naisten jousiammunta - Yksilökilpailu - Karsintakierrokset (Taru Kuoppa ja Samuli Piippo)
21:30: Miesten maahockeyn A-lohko : Belgia - Australia
21:30: Naisten koripallon A-lohko : Brasilia - Valko-Venäjä
21:30: Naisten judo - Painoluokka 63kg - Keräilyerät, välierät, mitaliottelut
21:30: Miesten judo - Painoluokka 81kg - Keräilyerät, välierät, mitaliottelut
21:30: Naisten 25 metrin urheilupistooli - Finaali
21:30: Naisten painonnosto - Painoluokka 63kg - Finaali (*Anni Vuohijoki)
22:00: Naisten jalkapallon F-lohko : Australia - Zimbabwe
22:00: Naisten jalkapallon F-lohko : Saksa - Kanada
22:00: Miesten rugbyn B-lohko : Australia 7s - Espanja 7s
22:00: Naisten uimahyppyjen 10 metrin kerroshyppyjen parikilpailu - Finaali
22:00: Miesten pöytätennis - Kaksinpeli - Puolivälierät (*Benedek Oláh)
22:30: Miesten rugbyn B-lohko : Etelä-Afrikka 7s - Ranska 7s
22:40: Miesten käsipallon B-lohko : Brasilia - Slovenia
23:00: Miesten lentopallon A-lohko : Italia - USA
23:00: Miesten rugbyn C-lohko : Great Britain 7s - Japan 7s
23:00: Miesten nyrkkeily - Painoluokat 60kg, 75kg, +91kg - Karsinnat
23:05: Miesten lentopallon B-lohko : Puola - Iran
23:30: Miesten rugbyn C-lohko : New Zealand 7s - Kenya 7s
23:45: Naisten koripallon A-lohko : Turkki - Japani

* = Kilpailee mikäli on päässyt jatkoon.

Keskiviikko 10.8.

00:00: Miesten rugbyn A-lohko : USA 7s - Brasilia 7s
00:30: Miesten rugbyn A-lohko : Fidzi 7s - Argentiina 7s
01:00: Naisten jalkapallon G-lohko : Kolumbia - USA
01:00: Naisten jalkapallon G-lohko : Uusi Seelanti - Ranska
01:00: Miesten koripallon B-lohko : Liettua - Nigeria
01:00: Miesten painonnosto - Painoluokka 69kg - Finaali
01:50: Miesten käsipallon B-lohko : Egypti - Ruotsi
02:30: Miesten pöytätennis - Kaksinpeli - Puolivälierät (*Benedek Oláh)
03:50: Miesten käsipallon A-lohko : Argentiina - Kroatia
04:00: Naisten jalkapallon E-lohko : Etelä-Afrikka - Brasilia
04:00: Naisten jalkapallon E-lohko : Kiina - Ruotsi
04:00: Miesten 200 m perhosuinti - Finaali
04:00: Naisten 200 m sekauinti - Finaali (*Tanja Kylliäinen)
04:00: Naisten 200 m vapaauinti - Finaali
04:00: Miesten 100 m vapaauinti - Välierä
04:00: Miesten 200 m rintauinti - Välierä (*Matti Mattsson)
04:00: Miesten 4 kertaa 200 m vapaauintiviesti - Finaali
04:00: Naisten 200 m perhosuinti - Välierä
04:30: Miesten koripallon B-lohko : Argentiina - Kroatia
04:30: Miesten lentopallon B-lohko : Kuuba - Egypti
04:35: Miesten lentopallon A-lohko : Brasilia - Kanada
11:00: Naisten maahockeyn A-lohko : Espanja - Uusi Seelanti
12:00: Naisten maahockeyn B-lohko : Intia - Australia
13:00: Miesten vesipallon A-lohko : Australia - Japani
13:00: Miesten vesipallon A-lohko : Brasilia - Serbia
13:00: Miesten vesipallon A-lohko : Kreikka - Unkari
13:00: Miesten vesipallon B-lohko : Espanja - Kroatia
13:00: Miesten vesipallon B-lohko : Montenegro - Italia
13:00: Miesten vesipallon B-lohko : Ranska - USA
13:30: Naisten maahockeyn A-lohko : Saksa - Etelä-Korea
14:30: Naisten maahockeyn B-lohko : Iso-Britania - Argentiina
14:30: Naisten soudun perämiehetön kaksikko - Välierä
14:30: Naisten ja miesten maantiepyöräily - Aika-ajo - Finaali (Lotta Lepistö)
15:00: Miesten kaksois-trap - Karsinta
15:00: Miesten pistooli : 50 m pistol - Karsinta
15:00: Miesten ja naisten jousiammunta - Yksilökilpailu - Karsintakierrokset (Taru Kuoppa ja Samuli Piippo)
15:30: Naisten käsipallon A-lohko : Brasilia - Espanja
15:30: Naisten lentopallon B-lohko : Kiina - Puerto Rico
15:30: Miesten pyöräilyn aika-ajo : Yksilökilpailu aika-ajo - Finaali
15:30: Naisten pyöräilyn aika-ajo : Yksilökilpailu aika-ajo - Finaali
15:50: Naisten soudun kahdeksikko - Keräilyerät
16:00: Miesten soudun kahdeksikko - Keräilyerät
16:00: Naisten judo - Painoluokka 70kg - Karsinnat ja puolivälierät
16:00: Miesten judo - Painoluokka 90kg - Karsinnat ja puolivälierät
16:00: Naisten pöytätennis - Kaksinpeli - Välierät
16:00: Naisten painonnosto - Painoluokka 69kg - Karsinnat
16:00: Miesten painonnosto - Painoluokka 77kg - Karsinnat
16:10: Miesten soudun pariaironelikko - Finaali
16:40: Naisten soudun pariairokolmikko - Finaali
17:00: Miesten rugbyn B-lohko : Ranska 7s - Espanja 7s
17:00: Miesten nyrkkeily - Painoluokat 49kg, 91kg - Puolivälierät
17:00: Miesten nyrkkeily - Painoluokat 56kg, 64kg, 81kg - Karsinnat
17:30: Naisten käsipallon A-lohko : Romania - Montenegro
17:30: Miesten rugbyn B-lohko : Etelä-Afrikka 7s - Australia 7s
17:35: Naisten lentopallon B-lohko : Italia - Hollanti
18:00: Naisten maahockeyn B-lohko : USA - Japani
18:00: Miesten rugbyn C-lohko : Kenya 7s - Japan 7s
18:00: Miesten pistooli : 50 m pistol - Finaali
18:10: Miesten soudun kevyt pariairokaksikko : Kevyt tupla-airo - Finaali
18:15: Naisten koripallon B-lohko : Kiina - Espanja
18:30: Miesten rugbyn C-lohko : New Zealand 7s - Great Britain 7s
18:40: Naisten soudun perämiehetön kaksikko - Finaali
19:00: Miesten jalkapallon D-lohko : Algeria - Portugali
19:00: Miesten jalkapallon D-lohko : Argentiina - Honduras
19:00: Naisten maahockeyn A-lohko : Kiina - Hollanti
19:00: Miesten rugbyn A-lohko : Argentiina 7s - Brasilia 7s
19:00: Miesten 200 m sekauinti - 1. lähtö
19:00: Miesten 200 m selkäuinti - 1. lähtö
19:00: Naisten 100 m vapaauinti - 1. lähtö
19:00: Naisten 200 m rintauinti - 1. lähtö (Jenna Laukkanen)
19:00: Naisten 4 kertaa 200 m vapaauintiviesti - 1. lähtö
19:05: Miesten purjehdus - Laser Standard - Lähdöt 5,6 (Kaarle Tapper)
19:05: Miesten purjehdus - 470 - Lähdöt 1,2 (J. Lindgren & N. Lindgren)
19:05: Miesten purjehdus - Finnjolla - Lähdöt 3,4 (Tapio Nirkko)
19:15: Naisten purjehdus - Laser Radial - Lähdöt 5,6 (Tuula Tenkanen)
19:30: Miesten ratamelonnan kajakkiyksikkökilpailu : Slalom K-1 - Välierä
19:30: Miesten rugbyn A-lohko : Fidzi 7s - USA 7s
20:15: Miesten koripallon A-lohko : Serbia - Ranska
20:30: Miesten maahockeyn A-lohko : Uusi-Seelanti - Brasilia
20:40: Naisten käsipallon B-lohko : Venäjä - Ruotsi
21:00: Naisten lentopallon B-lohko : USA - Serbia
21:00: Miesten kaksois-trap : Kaksoistrap - Finaali
21:00: Miesten ja naisten jousiammunta - Yksilökilpailu - Karsintakierrokset (Taru Kuoppa ja Samuli Piippo)
21:30: Miesten maahockeyn A-lohko : Iso-Britannia - Australia
21:30: Naisten koripallon B-lohko : USA - Serbia
21:30: Miesten ratamelonnan kajakkiyksikkökilpailu : Slalom K-1 - Finaali
21:30: Naisten judo - Painoluokka 70kg - Keräilyerät, välierät, mitaliottelut
21:30: Miesten judo - Painoluokka 90kg - Keräilyerät, välierät, mitaliottelut
21:30: Naisten painonnosto - Painoluokka 69kg - Finaali
22:00: Miesten jalkapallon C-lohko : Etelä-Korea - Meksiko
22:00: Miesten jalkapallon C-lohko : Saksa - Fidzi
22:00: Miesten uimahyppyjen 3 metrin ponnahduslaudan parikilpailu - Finaali
22:00: Miesten telinevoimistelu - Yksilökilpailu - Kuusiottelu - Finaali (*Oskari Kirmes)
22:40: Naisten käsipallon A-lohko : Norja - Angola
23:00: Miesten nyrkkeily - Painoluokat 49kg, 91kg - Puolivälierät
23:00: Miesten nyrkkeily - Painoluokat 56kg, 64kg, 81kg - Karsinnat
23:05: Naisten lentopallon A-lohko : Venäjä - Kamerun
23:45: Naisten koripallon B-lohko : Senegal - Kanada

* = Kilpailee mikäli on päässyt jatkoon.

Torstai 11.8.

01:00: Miesten jalkapallon B-lohko : Japani - Ruotsi
01:00: Miesten jalkapallon B-lohko : Kolumbia - Nigeria
01:00: Miesten koripallon A-lohko : Australia - USA
01:00: Miesten painonnosto - Painoluokka 77kg - Finaali
01:50: Naisten käsipallon B-lohko : Hollanti - Etelä-Korea
02:30: Naisten lentopallon A-lohko : Etelä-Korea - Argentiina
02:30: Naisten pöytätennis - Kaksinpeli - Mitaliottelut
03:50: Naisten käsipallon B-lohko : Ranska - Argentiina
04:00: Miesten jalkapallon A-lohko : Etelä-Afrikka - Irak
04:00: Miesten jalkapallon A-lohko : Tanska - Brasilia
04:00: Miesten 100 m vapaauinti - Finaali
04:00: Miesten 200 m rintauinti - Finaali (*Matti Mattsson)
04:00: Naisten 200 m perhosuinti - Finaali
04:00: Miesten 200 m sekauinti - Välierä
04:00: Miesten 200 m selkäuinti - Välierä
04:00: Naisten 100 m vapaauinti - Välierä
04:00: Naisten 200 m rintauinti - Välierä (*Jenna Laukkanen)
04:00: Naisten 4 kertaa 200 m vapaauintiviesti - Finaali
04:30: Miesten koripallon A-lohko : Venezuela - Kiina
04:35: Naisten lentopallon A-lohko : Brasilia - Japani
10:30: Miesten lentopallon B-lohko : Iran - Kuuba
11:00: Miesten maahockeyn B-lohko : Hollanti - Intia
12:00: Miesten maahockeyn B-lohko : Irlanti - Kanada
13:00: Naisten vesipallon A-lohko : Italia - Australia
13:00: Naisten vesipallon A-lohko : Venäjä - Brasilia
13:00: Naisten vesipallon B-lohko : Espanja - Unkari
13:00: Naisten vesipallon B-lohko : Kiina - USA
13:30: Miesten maahockeyn B-lohko : Argentiina - Saksa
14:30: Miesten maahockeyn A-lohko : Espanja - Belgia
14:30: Miesten soudun perämiehetön kaksikko - Finaali
15:00: Miesten soudun kevyt pariaironelikko : Kevyt perämiehetön nelonen - Finaali
15:00: Naisten jousiammunta - Yksilökilpailu - Viimeinen karsintakierros (*Taru Kuoppa)
15:00: Naisten 50 metrin pienoiskiväärin moniasentokilpailu - Karsinta
15:30: Miesten käsipallon A-lohko : Tunisia - Qatar
15:30: Naisten sulkapallo - Kaksinpeli - Lohkovaihe (Nanna Vainio)
15:40: Naisten soudun pariairokaksikko : Double sculls - Finaali
16:00: Naisten judo - Painoluokka 78kg - Karsinnat ja puolivälierät
16:00: Miesten judo - Painoluokka 100kg - Karsinnat ja puolivälierät
16:00: Miesten pöytätennis - Kaksinpeli - Välierät (*Benedek Oláh)
16:30: Miesten golf - 1. kierros (Mikko Ilonen, Roope Kakko)
17:00: Miesten nyrkkeily - Painoluokat 56kg, 64kg, 69kg, 81kg - Karsinnat
17:30: Miesten käsipallon B-lohko : Puola - Egypti
17:35: Miesten lentopallon B-lohko : Venäjä - Egypti
18:00: Naisten maahockeyn A-lohko : Saksa - Espanja
18:00: Naisten 50 metrin pienoiskiväärin moniasentokilpailu - Finaali
18:15: Naisten koripallon A-lohko : Valko-Venäjä - Turkki
18:30: Miesten ratamelonnan kanoottikaksikkokilpailu : Slalom C-2 - Välierä
18:30: Naisten ratamelonnan kajakkiyksikkökilpailu : Slalom K-1 - Välierä
19:00: Naisten maahockeyn B-lohko : Australia - Argentiina
19:00: Miesten 100 m perhosuinti - 1. lähtö
19:00: Miesten 50 m vapaauinti - 1. lähtö (Ari-Pekka Liukkonen)
19:00: Naisten 200 m selkäuinti - 1. lähtö
19:00: Naisten 800 m vapaauinti - 1. lähtö
19:05: Miesten purjehdus - Finnjolla - Lähdöt 5,6 (Tapio Nirkko)
19:15: Naisten purjehdus - RS:X - Lähdöt 7,8,9 (Tuuli Petäjä-Sirén)
19:15: Miesten purjehdus - 470 - Lähdöt 3,4 (J. Lindgren & N. Lindgren)
20:15: Miesten koripallon B-lohko : Brasilia - Kroatia
20:30: Naisten maahockeyn B-lohko : USA - Intia
20:30: Miesten ratamelonnan kanoottikaksikkokilpailu : Slalom C-2 - Finaali
20:30: Naisten ratamelonnan kajakkiyksikkökilpailu : Slalom K-1 - Finaali
20:40: Miesten käsipallon A-lohko : Tanska - Kroatia
21:00: Miesten lentopallon B-lohko : Puola - Argentiina
21:00: Naisten jousiammunta - Yksilökilpailu - Semi-finaali ja finaali (*Taru Kuoppa)
21:30: Naisten koripallon A-lohko : Ranska - Brasilia
21:30: Naisten maahockeyn B-lohko : Japani - Iso-Britania
21:30: Naisten judo - Painoluokka 78kg - Keräilyerät, välierät, mitaliottelut
21:30: Miesten judo - Painoluokka 100kg - Keräilyerät, välierät, mitaliottelut
22:00: Miesten ratapyöräilyn joukkueajo : Parisprintti (p) - Karsinta - 1. lähtö
22:15: Naisten sulkapallo - Kaksinpeli - Lohkovaihe (Nanna Vainio)
22:19: Naisten ratapyöräilyn Joukkuetakaa-ajo - Karsinta
22:40: Miesten käsipallon B-lohko : Brasilia - Saksa
23:00: Miesten nyrkkeily - Painoluokat 56kg, 64kg, 69kg, 81kg - Karsinnat
23:05: Miesten lentopallon A-lohko : Kanada - Ranska
23:10: Miesten ratapyöräilyn joukkueajo : Parisprintti (p) - 1. kierros - 1. lähtö
23:23: Miesten ratapyöräilyn Joukkuetakaa-ajo - Karsinta
23:45: Naisten koripallon A-lohko : Japani - Australia

* = Kilpailee mikäli on päässyt jatkoon.

Perjantai 12.8.

00:21: Miesten ratapyöräilyn joukkueajo : Parisprintti (p) - Finaali
01:00: Miesten koripallon B-lohko : Nigeria - Espanja
01:50: Miesten käsipallon B-lohko : Slovenia - Ruotsi
02:15: Naisten sulkapallo - Kaksinpeli - Lohkovaihe (Nanna Vainio)
02:30: Miesten lentopallon A-lohko : Italia - Meksiko
02:30: Miesten pöytätennis - Kaksinpeli - Mitaliottelut (*Benedek Oláh)
03:50: Miesten käsipallon A-lohko : Ranska - Argentiina
04:00: Miesten 200 m sekauinti - Finaali
04:00: Miesten 200 m selkäuinti - Finaali
04:00: Naisten 100 m vapaauinti - Finaali
04:00: Naisten 200 m rintauinti - Finaali (*Jenna Laukkanen)
04:00: Miesten 100 m perhosuinti - Välierä
04:00: Miesten 50 m vapaauinti - Välierä (*Ari-Pekka Liukkonen)
04:00: Naisten 200 m selkäuinti - Välierä
04:30: Miesten koripallon B-lohko : Liettua - Argentiina
04:35: Miesten lentopallon A-lohko : Brasilia - USA
11:00: Naisten maahockeyn A-lohko : Etelä-Korea - Kiina
12:00: Naisten maahockeyn A-lohko : Uusi Seelanti - Hollanti
13:00: Miesten vesipallon A-lohko : Kreikka - Brasilia
13:00: Miesten vesipallon A-lohko : Serbia - Australia
13:00: Miesten vesipallon A-lohko : Unkari - Japani
13:00: Miesten vesipallon B-lohko : Espanja - Ranska
13:00: Miesten vesipallon B-lohko : Kroatia - Italia
13:00: Miesten vesipallon B-lohko : USA - Montenegro
13:30: Miesten maahockeyn B-lohko : Intia - Kanada
14:30: Miesten maahockeyn B-lohko : Saksa - Hollanti
14:30: Miesten soudun yksikkökilpailu - Finaali
14:40: Naisten soudun yksikkökilpailu - Finaali
15:00: Miesten pienoiskiväärin makuukilpailu - Karsinta
15:00: Naisten skeet - haulikko - Karsinta
15:00: Miesten jousiammunta - Yksilökilpailu - Viimeinen karsintakierros (*Samuli Piippo)
15:30: Naisten käsipallon A-lohko : Angola - Brasilia
15:30: Naisten lentopallon B-lohko : Kiina - Serbia
15:30: Miesten kiekonheitto - Lohko A
15:30: Naisten sulkapallo - Kaksinpeli - Lohkovaihe (Nanna Vainio)
15:35: Naisten seitsenottelu - 100m aidat - 1. lähtö
16:00: Naisten judo - Painoluokka +78kg - Karsinnat ja puolivälierät
16:00: Miesten judo - Painoluokka +100kg - Karsinnat ja puolivälierät
16:00: Naisten painonnosto - Painoluokka 75kg - Karsinnat
16:00: Miesten painonnosto - Painoluokka 85kg - Karsinnat (Milko Tokola)
16:05: Naisten kuulantyöntö - Lohko A
16:05: Naisten kuulantyöntö - Lohko B
16:10: Miesten 800 m juoksu - 1. lähtö
16:30: Miesten skeet - haulikko - Day 1
16:30: Miesten golf - 2. kierros (*Mikko Ilonen, Roope Kakko)
16:50: Naisten seitsenottelu - Korkeushyppy - Lohko A
16:50: Naisten seitsenottelu - Korkeushyppy - Lohko B
16:55: Miesten kiekonheitto - Lohko B
17:00: Miesten pienoiskiväärin 50m makuukilpailu - Finaali
17:00: Naisten nyrkkeily - Painoluokat 51kg, 60kg - Karsinnat (Mira Potkonen)
17:00: Miesten nyrkkeily - Painoluokka 75kg - Karsinnat
17:00: Miesten nyrkkeily - Painoluokka 60kg - Puolivälierät
17:00: Miesten nyrkkeily - Painoluokka 49kg - Välierät
17:10: Naisten 10 000 m juoksu - Finaali
17:30: Naisten käsipallon B-lohko : Ruotsi - Hollanti
17:35: Naisten lentopallon A-lohko : Argentiina - Kamerun
17:55: Naisten 100 m juoksu - 1. lähtö
18:00: Miesten maahockeyn A-lohko : Iso-Britannia - Espanja
18:15: Naisten koripallon B-lohko : Serbia - Kiina
18:15: Miesten 25m olympiapistooli - Stage 1
19:00: Miesten maahockeyn A-lohko : Belgia - Uusi-Seelanti
19:00: Miesten 1 500 m vapaauinti - 1. lähtö
19:00: Miesten 4x100m sekauintiviesti - 1. lähtö
19:00: Naisten 4x100m sekauintiviesti - 1. lähtö (Jallow, Laukkanen, Pikkarainen, Seppälä)
19:00: Naisten 50 m vapaauinti - 1. lähtö
19:05: Naisten purjehdus - RS:X - Lähdöt 10,11,12 (Tuuli Petäjä-Sirén)
19:05: Naisten purjehdus - Laser Radial - Lähdöt 7,8 (Tuula Tenkanen)
19:05: Naisten purjehdus - 49er FX - Lähdöt 1,2,3 (Ruskola & Cedercreutz)
19:15: Miesten purjehdus - 470 - Lähdöt 7,8 (J. Lindgren & N. Lindgren)
19:15: Miesten purjehdus - Laser Standard - Lähdöt 1,2 (Kaarle Tapper)
20:00: Miesten koripallon A-lohko : USA - Serbia
20:15: Miesten koripallon A-lohko : Kiina - Australia
20:30: Miesten maahockeyn B-lohko : Irlanti - Argentiina
20:30: Miesten 20 kilometrin kävely - Finaali
20:40: Naisten käsipallon A-lohko : Romania - Espanja
21:00: Naisten lentopallon B-lohko : USA - Italia
21:00: Naisten skeet - haulikko - Finaali
21:00: Miesten jousiammunta - Yksilökilpailu - Semi-finaali ja finaali (*Samuli Piippo)
21:30: Miesten maahockeyn A-lohko : Australia - Brasilia
21:30: Naisten koripallon B-lohko : Kanada - USA
21:30: Naisten uimahyppyjen 3 metrin ponnahduslauta - Alkulohko
21:30: Naisten judo - Painoluokka +78kg - Keräilyerät, välierät, mitaliottelut
21:30: Miesten judo - Painoluokka +100kg - Keräilyerät, välierät, mitaliottelut
21:30: Naisten painonnosto - Painoluokka 75kg - Finaali
21:30: Naisten sulkapallo - Kaksinpeli - Lohkovaihe (Nanna Vainio)
22:00: Naisten ratapyöräilyn joukkuesprint : Parisprintti (p) - Karsinta - 1. lähtö
22:14: Miesten pyöräilyn sprintti : Ind.Sprint - Karsinta
22:40: Naisten käsipallon A-lohko : Montenegro - Norja
22:52: Miesten ratapyöräilyn Joukkuetakaa-ajo - 1. kierros - 1. lähtö
23:00: Naisten nyrkkeily - Painoluokat 51kg, 60kg - Karsinnat (Mira Potkonen)
23:00: Miesten nyrkkeily - Painoluokka 75kg - Karsinnat
23:00: Miesten nyrkkeily - Painoluokka 60kg - Puolivälierät
23:05: Naisten lentopallon B-lohko : Hollanti - Puerto Rico
23:17: Naisten ratapyöräilyn joukkuesprint : Parisprintti (p) - 1. kierros - 1. lähtö
23:30: Miesten pyöräilyn sprintti : Ind.Sprint - 1/16 Final - 1. lähtö
23:45: Naisten koripallon B-lohko : Espanja - Senegal

* = Kilpailee mikäli on päässyt jatkoon.

Lauantai 13.8.

00:00: Naisten ratapyöräilyn joukkuesprint : Parisprintti (p) - Finaali
00:08: Miesten pyöräilyn sprintti : Ind.Sprint - 1/16 Final Keräilyerät - 1. lähtö
00:20: Miesten ratapyöräilyn Joukkuetakaa-ajo - Finaali
01:00: Miesten painonnosto - Painoluokka 85kg - Finaali (*Milko Tokola)
01:50: Naisten käsipallon B-lohko : Venäjä - Argentiina
02:15: Naisten sulkapallo - Kaksinpeli - Lohkovaihe (Nanna Vainio)
02:30: Naisten lentopallon A-lohko : Venäjä - Japani
02:30: Naisten 1500 m juoksu - 1. lähtö
02:35: Naisten seitsenottelu - Kuulantyöntö - Lohko A
02:35: Naisten seitsenottelu - Kuulantyöntö - Lohko B
02:40: Naisten moukarinheitto - Lohko A
03:05: Miesten 400 m juoksu - 1. lähtö
03:20: Miesten pituushyppy Lohko A
03:20: Miesten pituushyppy Lohko B
03:50: Naisten käsipallon B-lohko : Etelä-Korea - Ranska
04:00: Miesten 100 m perhosuinti - Finaali
04:00: Miesten 50 m vapaauinti - Finaali (*Ari-Pekka Liukkonen)
04:00: Naisten 200 m selkäuinti - Finaali
04:00: Naisten 800 m vapaauinti - Finaali
04:00: Naisten kuulantyöntö - Finaali
04:00: Naisten 50 m vapaauinti - Välierä
04:05: Naisten seitsenottelu - 200m - 1. lähtö
04:10: Naisten moukarinheitto - Lohko B
04:30: Miesten koripallon A-lohko : Ranska - Venezuela
04:35: Naisten lentopallon A-lohko : Brasilia - Etelä-Korea
04:40: Naisten 100 m juoksu - 1. lähtö
11:00: Naisten maahockeyn B-lohko : Argentiina - Intia
13:00: Naisten vesipallon A-lohko : Australia - Brasilia
13:00: Naisten vesipallon A-lohko : Venäjä - Italia
13:00: Naisten vesipallon B-lohko : Kiina - Espanja
13:00: Naisten vesipallon B-lohko : Unkari - USA
13:30: Naisten maahockeyn A-lohko : Hollanti - Saksa
14:50: Naisten sulkapallo - Kaksinpeli - Lohkovaihe (Nanna Vainio)
15:00: Miesten olympiapistooli 25m - Stage 2
15:30: Miesten käsipallon B-lohko : Slovenia - Saksa
15:30: Miesten lentopallon B-lohko : Iran - Egypti
15:30: Miesten skeet - haulikko - Day 2
15:30: Miesten 100 m juoksu - 1. lähtö
15:40: Naisten kolmiloikka - Lohko A (**Kristiina Mäkelä)
15:40: Naisten kolmiloikka - Lohko B (**Kristiina Mäkelä)
16:00: Naisten pyöräilyn Keirin : Ratapyöräily - 1. kierros - 1. lähtö
16:05: Naisten 3000 m estejuoksu - 1. lähtö (Sandra Eriksson)
16:23: Miesten pyöräilyn sprintti : Ind.Sprint - 1/8 Final - 1. lähtö
16:30: Miesten golf - 3. kierros (*Mikko Ilonen, Roope Kakko)
16:40: Naisten soudun kahdeksikko - Finaali
16:44: Naisten pyöräilyn Keirin : Ratapyöräily - Round 1 Keräilyerät - 1. lähtö
16:55: Miesten kiekonheitto - Finaali
17:00: Miesten soudun kahdeksikko - Finaali
17:00: Naisten 400 m juoksu - 1. lähtö
17:00: Miesten nyrkkeily - Painoluokat 52kg, +91kg - Karsinnat
17:00: Miesten nyrkkeily - Painoluokka 69kg - Puolivälierät
17:00: Miesten nyrkkeily - Painoluokka 91kg - Välierät
17:07: Miesten pyöräilyn sprintti : Ind.Sprint - 1/8 Final Keräilyerät - 1. lähtö
17:17: Naisten ratapyöräilyn Joukkuetakaa-ajo - 1. kierros - 1. lähtö
17:30: Miesten käsipallon A-lohko : Kroatia - Ranska
17:35: Miesten lentopallon B-lohko : Argentiina - Kuuba
17:45: Naisten seitsenottelu - Pituushyppy - Lohko A
17:45: Naisten seitsenottelu - Pituushyppy - Lohko B
18:00: Naisten maahockeyn A-lohko : Etelä-Korea - Espanja
18:00: Miesten 100 m juoksu - 1. lähtö
18:15: Naisten koripallon A-lohko : Australia - Valko-Venäjä
18:30: Miesten olympiapistooli 25m - Finaali
19:00: Naisten maahockeyn B-lohko : Iso-Britania - Intia
19:05: Naisten purjehdus - 49er FX - Lähdöt 4,5,6 (Ruskola & Cedercreutz)
19:05: Miesten purjehdus - Finnjolla - Lähdöt 7,8 (Tapio Nirkko)
19:05: Miesten purjehdus - Laser Standard - Lähdöt 9,10 (Kaarle Tapper)
19:15: Naisten purjehdus - Laser Radial - Lähdöt 9,10 (Tuula Tenkanen)
20:15: Miesten koripallon B-lohko : Argentiina - Brasilia
20:30: Naisten maahockeyn B-lohko : Australia - Japani
20:40: Miesten käsipallon A-lohko : Tanska - Qatar
21:00: Miesten lentopallon B-lohko : Puola - Venäjä
21:00: Miesten skeet - haulikko - Finaali
21:30: Naisten koripallon A-lohko : Turkki - Brasilia
21:30: Naisten maahockeyn A-lohko : Kiina - Uusi Seelanti
21:30: Miesten painonnosto - Painoluokka 94kg - Karsinnat
21:30: Naisten sulkapallo - Kaksinpeli - Lohkovaihe (Nanna Vainio)
22:00: Naisten uimahyppyjen 3 metrin ponnahduslauta - Välierä
22:00: Miesten pyöräilyn sprintti : Ind.Sprint - puolivälierä - 1. lähtö
22:18: Miesten pyöräilyn sprintti : Ind.Sprint - Race for 9th-12th Places
22:22: Naisten pyöräilyn Keirin : Ratapyöräily - 2. kierros - 1. lähtö
22:34: Miesten pyöräilyn sprintti : Ind.Sprint - puolivälierä - 2. lähtö
22:40: Miesten käsipallon B-lohko : Egypti - Brasilia
22:53: Naisten ratapyöräilyn Joukkuetakaa-ajo - Finaali
23:00: Miesten nyrkkeily - Painoluokat 52kg, +91kg - Karsinnat
23:00: Miesten nyrkkeily - Painoluokka 69kg - Puolivälierät
23:00: Miesten nyrkkeily - Painoluokka 91kg - Välierät
23:05: Miesten lentopallon A-lohko : USA - Ranska
23:21: Miesten pyöräilyn sprintti : Ind.Sprint - puolivälierä - Race 3
23:27: Naisten pyöräilyn Keirin : Ratapyöräily - Final 7th-12th
23:33: Naisten pyöräilyn Keirin : Ratapyöräily - Final 1st-6th
23:41: Miesten pyöräilyn sprintti : Ind.Sprint - Välierä - 1. lähtö
23:45: Naisten koripallon A-lohko : Japani - Ranska
23:59: Miesten pyöräilyn sprintti : Ind.Sprint - Välierä - 2. lähtö

* = Kilpailee mikäli on päässyt jatkoon.
** = Karsintaryhmät määrätään myöhemmin.

Sunnuntai 14.8.

00:17: Miesten pyöräilyn sprintti : Ind.Sprint - Race for 5th-8th Places
00:21: Miesten pyöräilyn sprintti : Ind.Sprint - Välierä - Race 3
01:00: Miesten koripallon B-lohko : Espanja - Liettua
01:00: Miesten painonnosto - Painoluokka 94kg - Finaali
01:50: Miesten käsipallon B-lohko : Ruotsi - Puola
02:00: Naisten seitsenottelu : Keihäänheitto - Lohko A
02:00: Naisten 100 m juoksu : 100m - 1. lähtö
02:20: Miesten seiväshyppy - Lohko A
02:20: Miesten seiväshyppy - Lohko B
02:20: Naisten sulkapallo - Kaksinpeli - Lohkovaihe (Nanna Vainio)
02:30: Miesten lentopallon A-lohko : Kanada - Meksiko
02:30: Miesten 400 m juoksu - 1. lähtö
02:50: Miesten pituushyppy - Finaali
03:00: Miesten 100 m juoksu - 1. lähtö
03:15: Naisten seitsenottelu - Keihäänheitto - Lohko B
03:25: Miesten 800 m juoksu : 800m - 1. lähtö
03:50: Miesten käsipallon A-lohko : Argentiina - Tunisia
04:00: Miesten 1 500 m vapaauinti - Finaali
04:00: Miesten 4x100m sekauintiviesti - Finaali
04:00: Naisten 4x100m sekauintiviesti - Finaali (*Jallow, Laukkanen, Pikkarainen, Seppälä)
04:00: Naisten 50 m vapaauinti - Finaali
04:30: Miesten koripallon B-lohko : Kroatia - Nigeria
04:35: Miesten lentopallon A-lohko : Brasilia - Italia
04:35: Naisten 100 m juoksu - Finaali
04:45: Naisten seitsenottelu - 800m - Finaali
13:00: Miesten vesipallon A-lohko : Australia - Kreikka
13:00: Miesten vesipallon A-lohko : Brasilia - Unkari
13:00: Miesten vesipallon A-lohko : Serbia - Japani
13:00: Miesten vesipallon B-lohko : Montenegro - Espanja
13:00: Miesten vesipallon B-lohko : Ranska - Kroatia
13:00: Miesten vesipallon B-lohko : USA - Italia
15:00: Miesten pienoiskiväärin 50m moniasentokilpailu - Karsinta
15:30: Naisten käsipallon A-lohko : Montenegro - Brasilia
15:30: Naisten lentopallon B-lohko : Serbia - Hollanti
15:30: Naisten maraton - Finaali (Anne-Mari Hyryläinen)
16:00: Miesten golf - Finaali-kierros (*Mikko Ilonen, Roope Kakko)
16:00: Miesten Kreikkalais-roomalainen paini - Painoluokat 59kg, 75kg - Karsinnat
17:00: Naisten taitouinnin pariuinti : Duet - Free Routine - Alkusarja
17:00: Naisten nyrkkeily - Painoluokka 75kg - Karsinnat
17:00: Miesten nyrkkeily - Painoluokka 56kg, 64kg - Karsinnat
17:00: Miesten nyrkkeily - Painoluokka 81kg - Puolivälierät
17:00: Miesten nyrkkeily - Painoluokka 60kg - Välierät
17:00: Miesten nyrkkeily - Painoluokka 49kg - Finaali
17:00: Naisten sulkapallo - Kaksinpeli - Lohkovaihe (Nanna Vainio)
17:30: Naisten käsipallon B-lohko : Ruotsi - Ranska
17:35: Naisten lentopallon A-lohko : Etelä-Korea - Kamerun
18:15: Naisten koripallon B-lohko : Kiina - USA
19:00: Miesten pienoiskiväärin 50m moniasentokilpailu - Finaali
19:05: Miesten purjehdus - Finnjolla - Lähdöt 9,10 (Tapio Nirkko)
19:15: Miesten purjehdus - 470 - Lähdöt 7,8 (J. Lindgren & N. Lindgren)
20:00: Miesten koripallon A-lohko : Australia - Venezuela
20:15: Miesten koripallon A-lohko : USA - Ranska
20:40: Naisten käsipallon B-lohko : Hollanti - Venäjä
21:00: Naisten lentopallon B-lohko : Italia - Puerto Rico
21:30: Naisten koripallon B-lohko : Senegal - Serbia
22:00: Naisten uimahyppyjen 3 metrin ponnahduslauta - Finaali
22:00: Naisten pyöräilyn sprintti : Ind.Sprint - Karsinta
22:00: Miesten Kreikkalais-roomalainen paini - Painoluokat 59kg, 75kg - Mitaliottelut
20:05: Naisten purjehdus - RS:X - Mitalilähtö (Tuuli Petäjä-Sirén)
22:40: Naisten käsipallon A-lohko : Norja - Romania
22:40: Miesten ratapyöräilyn moniottelu : Omnium - 15km Scratch Race
23:00: Naisten nyrkkeily - Painoluokka 75kg - Karsinnat
23:00: Miesten nyrkkeily - Painoluokka 56kg, 64kg - Karsinnat
23:00: Miesten nyrkkeily - Painoluokka 81kg - Puolivälierät
23:00: Miesten nyrkkeily - Painoluokka 60kg - Välierät
23:04: Miesten pyöräilyn sprintti : Ind.Sprint - Finaali - 1. lähtö
23:05: Naisten lentopallon B-lohko : USA - Kiina
23:10: Naisten sulkapallo - Kaksinpeli - Lohkovaihe (Nanna Vainio)
23:12: Naisten pyöräilyn sprintti : Ind.Sprint - 1/16 Final - 1. lähtö
23:42: Miesten pyöräilyn sprintti : Ind.Sprint - Finaali - 2. lähtö
23:45: Naisten koripallon B-lohko : Espanja - Kanada
23:50: Miesten ratapyöräilyn moniottelu : Omnium - 4km Individual Pursuit - 1. lähtö

* = Kilpailee mikäli on päässyt jatkoon.

Maanantai 15.8.

00:30: Naisten sulkapallo - Kaksinpeli - Neljännesvälierät (*Nanna Vainio)
00:47: Miesten pyöräilyn sprintti : Ind.Sprint - Finaali - Race 3
00:51: Naisten pyöräilyn sprintti : Ind.Sprint - 1/16 Final Keräilyerät - 1. lähtö
01:00: Naisten painonnosto - Painoluokka +75kg - Finaali
01:42: Miesten ratapyöräilyn moniottelu : Omnium - Elimination Race
01:50: Naisten käsipallon A-lohko : Espanja - Angola
02:30: Naisten lentopallon A-lohko : Japani - Argentiina
02:30: Miesten korkeushyppy - Lohko A
02:30: Miesten korkeushyppy - Lohko B
02:35: Naisten 400 m juoksu - 1. lähtö
02:55: Naisten kolmiloikka - Finaali
03:30: Naisten 1500 m juoksu - 1. lähtö
03:50: Naisten käsipallon B-lohko : Argentiina - Etelä-Korea
04:00: Miesten 400 m juoksu - Finaali
04:25: Miesten 100 m juoksu - Finaali
04:30: Miesten koripallon A-lohko : Serbia - Kiina
04:35: Naisten lentopallon A-lohko : Brasilia - Venäjä
15:00: Miesten koskimelonnan kajakkiyksikkökilpailu 1000m : Sprint K-1 1000 m - 1. lähtö
15:00: Naisten 10 km avovesiuinti - Finaali
15:00: Naisten ratamelonnan kajakkikaksikkokilpailu 500m : Sprint K-2 500 m - 1. lähtö
15:30: Miesten käsipallon B-lohko : Puola - Slovenia
15:30: Miesten lentopallon B-lohko : Argentiina - Egypti
15:30: Miesten kolmiloikka - Lohko A
15:30: Miesten kolmiloikka - Lohko B
15:35: Miesten 3000 m estejuoksu - 1. lähtö
16:00: Naisten pyöräilyn sprintti : Ind.Sprint - 1/8 Final - 1. lähtö
16:00: Miesten koskimelonnan kajakkiyksikkökilpailu 1000m : Sprint K-1 1000 m - Välierä
16:00: Naisten ratamelonnan kajakkikaksikkokilpailu 500m : Sprint K-2 500 m - Välierä
16:00: Naisten koskimelonnan kajakkiyksikkökilpailu 200m : Sprint K-1 200 m - 1. lähtö
16:00: Miesten Kreikkalais-roomalainen paini - Painoluokat 85kg, 130kg - Karsinnat (Rami Hietaniemi, 85kg)
16:21: Miesten ratapyöräilyn moniottelu : Omnium - Kilometre time trial
16:25: Naisten 3000 m estejuoksu - Finaali (*Sandra Eriksson)
16:30: Miesten koskimelonnan kanoottiyksikkökilpailu 1000m : Sprint C-1 1000 m - 1. lähtö
16:40: Naisten moukarinheitto - Finaali
16:45: Miesten 400 m aitajuoksu - 1. lähtö (Oskari Mörö)
16:50: Naisten pyöräilyn sprintti : Ind.Sprint - 1/8 Final Keräilyerät - 1. lähtö
16:59: Naisten ratapyöräilyn moniottelu : Omnium - 10km Scratch Race
17:00: Naisten taitouinnin pariuinti : Duet - Technical Routine
17:00: Naisten nyrkkeily - Painoluokka 60kg - Puolivälierät (*Mira Potkonen)
17:00: Miesten nyrkkeily - Painoluokka 52kg, 75kg - Karsinnat
17:00: Miesten nyrkkeily - Painoluokka 69kg - Välierät
17:05: Naisten koskimelonnan kajakkiyksikkökilpailu 200m : Sprint K-1 200 m - Välierä
17:30: Miesten käsipallon B-lohko : Saksa - Egypti
17:30: Miesten koskimelonnan kanoottiyksikkökilpailu 1000m : Sprint C-1 1000 m - Välierä
17:30: Naisten 400 m aitajuoksu - 1. lähtö
19:05: Naisten purjehdus - Laser Radial - Mitalilähtö (Tuula Tenkanen)
19:05: Miesten purjehdus - 470 - Lähdöt 9,10 (J. Lindgren & N. Lindgren)
20:05: Miesten purjehdus - Laser Standard - Mitalilähtö (Kaarle Tapper)
20:15: Miesten koripallon B-lohko : Nigeria - Brasilia
20:40: Miesten käsipallon A-lohko : Ranska - Tanska
20:40: Miesten käsipallon B-lohko : Ruotsi - Brasilia
21:00: Miesten lentopallon B-lohko : Venäjä - Iran
21:15: Miesten uimahyppyjen 3 metrin ponnahduslauta - Alkulohko
21:30: Miesten painonnosto - Painoluokka 105kg - Karsinnat
21:35: Naisten purjehdus - 49er FX - Lähdöt 7,8,9 (Ruskola & Cedercreutz)
22:00: Miesten ratapyöräilyn moniottelu : Omnium - Flying Lap
22:00: Miesten Kreikkalais-roomalainen paini - Painoluokat 85kg, 130kg - Mitaliottelut (*Rami Hietaniemi, 85kg)
22:26: Naisten pyöräilyn sprintti : Ind.Sprint - Race for 9th-12th Places
22:30: Naisten ratapyöräilyn moniottelu : Omnium - 3km Individual Pursuit - 1. lähtö
23:00: Naisten nyrkkeily - Painoluokka 60kg - Puolivälierät (*Mira Potkonen)
23:00: Miesten nyrkkeily - Painoluokka 52kg, 75kg - Karsinnat
23:00: Miesten nyrkkeily - Painoluokka 69kg - Välierät
23:00: Miesten nyrkkeily - Painoluokka 91kg - Finaali
23:05: Miesten lentopallon B-lohko : Puola - Kuuba
23:23: Miesten ratapyöräilyn moniottelu : Omnium - 40km Points Race

* = Kilpailee mikäli on päässyt jatkoon.

Tiistai 16.8.

00:17: Naisten ratapyöräilyn moniottelu : Omnium - Elimination Race
01:00: Miesten koripallon B-lohko : Espanja - Argentiina
01:00: Miesten painonnosto - Painoluokka 105kg - Finaali
01:50: Miesten käsipallon A-lohko : Kroatia - Tunisia
02:30: Miesten lentopallon A-lohko : Italia - Kanada
02:30: Miesten korkeushyppy - Finaali
02:30: Naisten kiekonheitto - Lohko A
02:35: Miesten seiväshyppy - Finaali
02:40: Miesten 110 m aitajuoksu - 1. lähtö
03:30: Naisten 200 m juoksu - 1. lähtö
03:50: Miesten käsipallon A-lohko : Qatar - Argentiina
03:50: Naisten kiekonheitto : Kiekonheitto - Lohko B
04:25: Miesten 800 m juoksu - Finaali
04:30: Miesten koripallon B-lohko : Liettua - Kroatia
04:35: Miesten lentopallon A-lohko : Brasilia - Ranska
04:45: Naisten 400 m juoksu - Finaali
15:00: Miesten koskimelonnan kajakkiyksikkökilpailu 1000m : Sprint K-1 1000 m - Finaali
15:00: Naisten ratamelonnan kajakkikaksikkokilpailu 500m : Sprint K-2 500 m - Finaali
15:00: Miesten 10 km avovesiuinti - Finaali
15:30: Naisten 5000 m juoksu 1. lähtö
15:45: Naisten seiväshyppy - Lohko A (**Wilma Murto, Minna Nikkanen)
15:45: Naisten seiväshyppy - Lohko B (**Wilma Murto, Minna Nikkanen)
15:50: Miesten kolmiloikka - Finaali
16:00: Naisten pyöräilyn sprintti : Ind.Sprint - puolivälierä - 1. lähtö
16:00: Miesten uimahyppyjen 3 metrin ponnahduslauta - Välierä
16:00: Miesten Kreikkalais-roomalainen paini - Painoluokat 66kg, 98kg - Karsinnat (Tero Välimäki, 66kg)
16:05: Naisten koskimelonnan kajakkiyksikkökilpailu 200m : Sprint K-1 200 m - Finaali
16:18: Miesten pyöräilyn Keirin : Ratapyöräily - 1. kierros - 1. lähtö
16:30: Miesten 1500 m juoksu - 1. lähtö
16:40: Miesten koskimelonnan kanoottiyksikkökilpailu 1000m : Sprint C-1 1000 m - Finaali
16:57: Naisten ratapyöräilyn moniottelu : Omnium - 500m Time Trial - 1. lähtö
17:00: Naisten nyrkkeily - Painoluokka 51kg - Puolivälierät
17:00: Miesten nyrkkeily - Painoluokka 56kg, 64kg, +91kg - Puolivälierät
17:00: Miesten nyrkkeily - Painoluokka 81kg - Välierät
17:05: Naisten 100 m aitajuoksu - 1. lähtö (Nooralotta Neziri)
17:20: Naisten kiekonheitto - Finaali
17:25: Miesten pyöräilyn Keirin : Ratapyöräily - Round 1 Keräilyerät - 1. lähtö
17:35: Miesten lentopallon A-lohko : USA - Meksiko
17:46: Naisten pyöräilyn sprintti : Ind.Sprint - Race for 5th-8th Places
17:50: Miesten 200 m juoksu - 1. lähtö
19:00: Miesten purjehdus - Finnjolla - Mitalilähtö (Tapio Nirkko)
20:00: Naisten taitouinnin pariuinti : Duet - Free Routine - Finaali
20:35: Naisten purjehdus - 49er FX - Lähdöt 10,11,12 (Ruskola & Cedercreutz)
21:30: Miesten painonnosto - Painoluokka +105kg - Karsinnat
22:00: Miesten Kreikkalais-roomalainen paini - Painoluokat 66kg, 98kg - Mitaliottelut (*Tero Välimäki, 66kg)
22:08: Naisten pyöräilyn sprintti : Ind.Sprint - Välierä - 1. lähtö
22:36: Naisten ratapyöräilyn moniottelu : Omnium - Flying Lap
22:46: Miesten pyöräilyn Keirin : Ratapyöräily - 2. kierros - 1. lähtö
23:00: Naisten nyrkkeily - Painoluokka 51kg - Puolivälierät
23:00: Miesten nyrkkeily - Painoluokka 56kg, 64kg, +91kg - Puolivälierät
23:00: Miesten nyrkkeily - Painoluokka 81kg - Välierät
23:00: Miesten nyrkkeily - Painoluokka 60kg - Finaali
23:30: Naisten sulkapallo - Kaksinpeli - Puolivälierät (*Nanna Vainio)
23:42: Naisten ratapyöräilyn moniottelu : Omnium - 25km Points Race
23:52: Naisten pyöräilyn sprintti : Ind.Sprint - Finaali

** = Karsintaryhmät määrätään myöhemmin.

Keskiviikko 17.8.

00:00: Miesten uimahyppyjen 3 metrin ponnahduslauta - Finaali
01:00: Miesten painonnosto - Painoluokka +105kg - Finaali
01:20: Miesten pyöräilyn Keirin : Ratapyöräily - Final 7th-12th
01:26: Miesten pyöräilyn Keirin : Ratapyöräily - Final 1st-6th
02:35: Naisten keihäänheitto - Lohko A (**Sanni Utriainen)
02:40: Miesten 110 m aitajuoksu - Välierät
03:05: Naisten pituushyppy - Lohko A
03:05: Naisten pituushyppy - Lohko B
03:10: Naisten 400 m aitajuoksu - Välierät
03:35: Miesten 400 m aitajuoksu - Välierät (*Oskari Mörö)
03:50: Naisten keihäänheitto - Lohko B (**Sanni Utriainen)
04:00: Naisten 200 m juoksu - 1. lähtö
04:30: Naisten 1500 m juoksu - Finaali
04:45: Miesten 110 m aitajuoksu - Finaali
15:00: Miesten koskimelonnan kajakkikaksikkokilpailu 1000m : Sprint K-2 1000 m - 1. lähtö
15:00: Miesten koskimelonnan kajakkikaksikkokilpailu 200m : Sprint K-2 200 m - 1. lähtö
15:00: Miesten koskimelonnan kanoottiyksikkökilpailu 200m : Sprint C-1 200 m - 1. lähtö
15:00: Naisten ratamelonnan kajakkiyksikkökilpailu 500m : Sprint K-1 500 m - 1. lähtö
15:30: Miesten kymmenottelu : 100m - 1. lähtö
15:40: Miesten moukarinheitto - Lohko A (**David Söderberg)
16:00: Miesten koskimelonnan kajakkikaksikkokilpailu 1000m : Sprint K-2 1000 m - Välierä
16:00: Miesten koskimelonnan kajakkikaksikkokilpailu 200m : Sprint K-2 200 m - Välierä
16:00: Miesten koskimelonnan kanoottiyksikkökilpailu 200m : Sprint C-1 200 m - Välierä
16:00: Naisten ratamelonnan kajakkiyksikkökilpailu 500m : Sprint K-1 500 m - Välierä
16:00: Naisten vapaapaini - Painoluokat 48kg, 58kg, 68kg - Karsinnat (Petra Olli, 58kg)
16:05: Miesten 5000 m juoksu - 1. lähtö
16:30: Naisten golf - 1. kierros (Ursula Wikström, Noora Tamminen)
16:35: Miesten kymmenottelu : Pituushyppy - Lohko A
16:35: Miesten kymmenottelu : Pituushyppy - Lohko B
16:55: Naisten 800 m juoksu - 1. lähtö
17:05: Miesten moukarinheitto - Lohko B (**David Söderberg)
17:50: Miesten 3000 m estejuoksu - Finaali
18:15: Miesten kymmenottelu : Kuulantyöntö - Lohko A
18:15: Miesten kymmenottelu : Kuulantyöntö - Lohko B
19:05: Miesten purjehdus - 470 - Mitalilähtö (J. Lindgren & N. Lindgren)
19:30: Miesten BMX-pyöräilyn yksilökilpailu : Ind.BMX - Seeding Run - 1. lähtö
20:00: Naisten nyrkkeily - Painoluokka 75kg - Puolivälierät
20:00: Naisten nyrkkeily - Painoluokka 60kg - Välierät (*Mira Potkonen)
20:00: Miesten nyrkkeily - Painoluokka 52kg - Puolivälierät
20:00: Miesten nyrkkeily - Painoluokka 69kg - Finaali
21:00: Naisten uimahyppyjen 10 metrin kerroshypyt - Alkulohko
22:00: Naisten vapaapaini - Painoluokat 48kg, 58kg, 68kg - Mitaliottelut (*Petra Olli, 58kg)
23:45: Miesten kymmenottelu : Korkeushyppy - Lohko A
23:45: Miesten kymmenottelu : Korkeushyppy - Lohko B

* = Kilpailee mikäli on päässyt jatkoon.
** = Karsintaryhmät määrätään myöhemmin.

Torstai 18.8.

02:30: Miesten keihäänheitto - Lohko A (**Ruuskanen, Pitkämäki, Mannio)
02:45: Naisten 100 m aitajuoksu - Välierät (*Nooralotta Neziri)
03:15: Naisten pituushyppy - Finaali
03:20: Miesten kymmenottelu : 400m - 1. lähtö
03:55: Miesten keihäänheitto - Lohko B (**Ruuskanen, Pitkämäki, Mannio)
04:00: Miesten 200 m juoksu - 1. lähtö
04:30: Naisten 200 m juoksu - Finaali
04:55: Naisten 100 m aitajuoksu - Finaali (*Nooralotta Neziri)
14:30: Naisten sulkapallo - Kaksinpeli - Välierät (*Nanna Vainio)
15:00: Naisten taekwondo - Painoluokka 57kg - Karsinnat (Suvi Mikkonen)
15:30: Miesten kymmenottelu : 110m aidat - 1. lähtö
15:55: Miesten kuulantyöntö - Lohko A
15:55: Miesten kuulantyöntö - Lohko B
16:00: Miesten koskimelonnan kajakkikaksikkokilpailu 1000m : Sprint K-2 1000 m - Finaali
16:00: Miesten koskimelonnan kajakkikaksikkokilpailu 200m : Sprint K-2 200 m - Finaali
16:00: Miesten koskimelonnan kanoottiyksikkökilpailu 200m : Sprint C-1 200 m - Finaali
16:00: Naisten ratamelonnan kajakkiyksikkökilpailu 500m : Sprint K-1 500 m - Finaali
16:00: Naisten uimahyppyjen 10 metrin kerroshypyt - Välierä
16:00: Naisten korkeushyppy - Lohko A (**Linda Sandblom)
16:00: Naisten korkeushyppy - Lohko B (**Linda Sandblom)
16:00: Naisten vapaapaini - Painoluokat 53kg, 63kg, 75kg - Karsinnat
16:25: Miesten kymmenottelu : Kiekonheitto - Lohko A
16:30: Naisten golf - 2. kierros (*Ursula Wikström, Noora Tamminen)
17:20: Naisten 4x100m viestijuoksu - 1. lähtö
17:40: Miesten kymmenottelu : Kiekonheitto - Lohko B
17:40: Miesten 4x100m viestijuoksu - 1. lähtö
18:00: Miesten 400 m aitajuoksu - Finaali (*Oskari Mörö)
19:00: Naisten taitouinnin joukkueohjelma : Team - Technical Routine
19:00: Naisten purjehdus - 49er FX - Mitalilähtö (Ruskola & Cedercreutz)
19:25: Miesten kymmenottelu : Seiväshyppy - Lohko A
19:25: Miesten kymmenottelu : Seiväshyppy - Lohko B
19:30: Miesten BMX-pyöräilyn yksilökilpailu : Ind.BMX - puolivälierä - 1. lähtö
19:30: Naisten BMX-pyöräilyn yksilökilpailu : Ind.BMX - Seeding Run - 1. lähtö
20:00: Naisten nyrkkeily - Painoluokka 51kg - Välierät
20:00: Miesten nyrkkeily - Painoluokka 56kg, 75kg - Välierät
20:00: Miesten nyrkkeily - Painoluokka 81kg - Finaali
21:00: Naisten taekwondo - Painoluokka 57kg - Karsinnat (Suvi Mikkonen)
22:00: Naisten uimahyppyjen 10 metrin kerroshypyt - Finaali
22:00: Naisten vapaapaini - Painoluokat 53kg, 63kg, 75kg - Mitaliottelut

* = Kilpailee mikäli on päässyt jatkoon.
** = Karsintaryhmät määrätään myöhemmin.

Perjantai 19.8.

00:45: Miesten kymmenottelu : Keihäänheitto - Lohko A
01:45: Miesten kymmenottelu : Keihäänheitto - Lohko B
02:00: Naisten taekwondo - Painoluokka 57kg - Mitaliottelut (Suvi Mikkonen)
02:30: Miesten kuulantyöntö - Finaali
02:45: Miesten 1500 m juoksu - 1. lähtö
03:10: Naisten keihäänheitto - Finaali (*Sanni Utriainen)
03:15: Naisten 800 m juoksu : 800m - 1. lähtö
03:45: Miesten kymmenottelu : 1 500m - Finaali
04:15: Naisten 400 m aitajuoksu - Finaali
04:30: Miesten 200 m juoksu - Finaali
14:00: Miesten 50 kilometrin kävely - Finaali (Partanen, Ojala, Kinnunen)
15:00: Miesten koskimelonnan kajakkiyksikkökilpailu 200m : Sprint K-1 200 m - 1. lähtö
15:00: Miesten koskimelonnan kanoottikaksikkokilpailu 1000m : Sprint C-2 1000 m - 1. lähtö
15:45: Miesten koskimelonnan kajakkinelikkokilpailu 1000m : Sprint K-4 1000 m - 1. lähtö
16:00: Miesten koskimelonnan kajakkiyksikkökilpailu 200m : Sprint K-1 200 m - Välierä
16:00: Miesten koskimelonnan kanoottikaksikkokilpailu 1000m : Sprint C-2 1000 m - Välierä
16:00: Miesten vapaapaini - Painoluokat 57kg, 74kg - Karsinnat
16:20: Rytminen voimistelu - Yksilökilpailu - Karsinnat (Ekaterina Volkova)
16:30: Naisten golf - 3. kierros (*Ursula Wikström, Noora Tamminen)
16:30: Naisten sulkapallo - Kaksinpeli - Mitaliottelut (*Nanna Vainio)
16:45: Miesten koskimelonnan kajakkinelikkokilpailu 1000m : Sprint K-4 1000 m - Välierä
18:00: Naisten taitouinnin joukkueohjelma : Team - Free Routine - Finaali
19:30: Miesten BMX-pyöräilyn yksilökilpailu : Ind.BMX - Semi Final 1
19:30: Naisten BMX-pyöräilyn yksilökilpailu : Ind.BMX - Semi Final 1
20:00: Naisten nyrkkeily - Painoluokka 75kg - Välierät
20:00: Naisten nyrkkeily - Painoluokka 60kg - Finaali (*Mira Potkonen)
20:00: Miesten nyrkkeily - Painoluokka 52kg, 64kg, +91kg - Välierät
20:30: Miesten BMX-pyöräilyn yksilökilpailu : Ind.BMX - Finaali
20:30: Naisten BMX-pyöräilyn yksilökilpailu : Ind.BMX - Finaali
20:30: Naisten 20 kilometrin kävely - Finaali
20:50: Rytminen voimistelu - Yksilökilpailu - Karsinnat (Ekaterina Volkova)
22:00: Miesten uimahyppyjen 10 metrin kerroshypyt - Alkulohko
22:00: Miesten vapaapaini - Painoluokat 57kg, 74kg - Mitaliottelut

* = Kilpailee mikäli on päässyt jatkoon.

Lauantai 20.8.

02:30: Naisten seiväshyppy - Finaali (*Wilma Murto, Minna Nikkanen)
02:40: Naisten 4x400m viestijuoksu - 1. lähtö
03:05: Miesten moukarinheitto - Finaali (*David Söderberg)
03:10: Miesten 4x400m viestijuoksu - 1. lähtö
03:40: Naisten 5000 m juoksu - Finaali
04:35: Miesten 4x100m viestijuoksu - Finaali
04:45: Naisten 4x100m viestijuoksu - Finaali
15:00: Miesten koskimelonnan kanoottikaksikkokilpailu 1000m : Sprint C-2 1000 m - Finaali
16:00: Miesten koskimelonnan kajakkiyksikkökilpailu 200m : Sprint K-1 200 m - Finaali
16:00: Naisten golf - Finaali-kierros (*Ursula Wikström, Noora Tamminen)
16:00: Rytminen voimistelu - Joukkuekilpailu - Karsinnat
16:00: Miesten vapaapaini - Painoluokat 86kg, 125kg - Karsinnat
16:20: Miesten koskimelonnan kajakkinelikkokilpailu 1000m : Sprint K-4 1000 m - Finaali
17:00: Miesten uimahyppyjen 10 metrin kerroshypyt - Välierä
18:30: Naisten maastopyöräilyn maastoajo - Cross Country - Finaali
18:40: 16:00: Rytminen voimistelu - Joukkuekilpailu - Karsinnat
20:00: Naisten nyrkkeily - Painoluokka 51kg - Finaali
20:00: Miesten nyrkkeily - Painoluokka 56kg, 75kg - Finaali
21:20: Rytminen voimistelu - Yksilökilpailu - Finaali (*Ekaterina Volkova)
22:00: Miesten vapaapaini - Painoluokat 86kg, 125kg - Mitaliottelut
22:30: Miesten uimahyppyjen 10 metrin kerroshypyt - Finaali

* = Kilpailee mikäli on päässyt jatkoon.

Sunnuntai 21.8.

02:30: Naisten korkeushyppy - Finaali (*Linda Sandblom)
02:55: Miesten keihäänheitto - Finaali (*Ruuskanen, Pitkämäki, Mannio)
03:00: Miesten 1500 m juoksu - Finaali
03:15: Naisten 800 m juoksu - Finaali
03:30: Miesten 5000 m juoksu - Finaali
04:00: Naisten 4x400m viestijuoksu - Finaali
04:35: Miesten 4x400m viestijuoksu - Finaali
14:30: Miesten vapaapaini - Painoluokat 65kg, 97kg - Karsinnat
15:30: Miesten maraton - Finaali
17:00: Rytminen voimistelu - Joukkuekilpailu - Finaali
18:30: Miesten maastopyöräilyn maastoajo - Cross Country - Finaali
18:45: Miesten vapaapaini - Painoluokat 65kg, 97kg - Mitaliottelut
20:00: Naisten nyrkkeily - Painoluokka 75kg - Finaali
20:00: Miesten nyrkkeily - Painoluokka 52kg, 64kg, +91 - Finaali

* = Kilpailee mikäli on päässyt jatkoon.

Maanantai 22.8.

1:15: Päätösseremonia

Rion olympialaisten 2016 ohjelma lajeittain:

Ammunta: 6. –14. elokuuta
Golf: 11. –14. elokuuta ja 17. – 20. elokuuta
Jalkapallo: 3. – 20. elokuuta
Jousiammunta: 6. – 12. elokuuta
Judo: 6. – 12 elokuuta
Koripallo: 6. – 21. elokuuta
Käsipallo: 6. – 21. elokuuta
Lentopallo: 6. – 21. elokuuta
Maahockey: 6. – 19. elokuuta
Melonta: 7. – 11. elokuuta (slalom) ja 15. – 20. elokuuta (sprintti)
Miekkailu: 6. – 14. elokuuta
Nykyaikainen viisiottelu: 18. – 20. elokuuta
Nyrkkeily: 6. – 21. elokuuta
Paini: 14. – 21. elokuuta
Painonnosto: 6. – 10. elokuuta ja 12. – 16. elokuuta
Purjehdus: 8. – 18. elokuuta
Pyöräily: 6. – 10. elokuuta (maantiepyöräily), 17. – 19. elokuuta (BMX), 20. – 21. elokuuta (maastopyöräily)
Pöytätennis: 6. – 17. elokuuta
Ratsastus: 6. – 19. elokuuta
Rugby: 6. – 11. elokuuta
Soutu: 6. – 13. elokuuta
Sulkapallo: 11. – 20. elokuuta
Taekwondo: 17. – 20. elokuuta
Taitouinti: 14. – 16. elokuuta ja 18. – 19. elokuuta
Tennis: 6. – 14. elokuuta
Triathlon: 18. elokuuta ja 20. elokuuta
Uimahypyt: 7. – 10. elokuuta ja 12. – 20. elokuuta
Uinti: 6. – 13. elokuuta
Vesipallo: 6. – 20. elokuuta
Voimistelu: 6. – 21. elokuuta
Yleisurheilu: 12. – 21. elokuuta

TOP4 VEDONLYÖNTIBONUKSET JA -SIVUSTOT OLYMPIALAISIIN!

Vedonlyönti Lisätiedot
Betsafe  Betsafe >>
 100€
Betsafe on tarjonnut jo vuosia parhaan kohdevalikoiman sekä kertoimet Yleisurheilun arvokisoihin, kuten Olympialaisiin! Mikä haluat lyödä vetoa vaikkapa keihäästä on syytä tehdä vedot Betsafen kautta!
GUTS  GUTS >>
 100€
GUTS on kovaa! Sivusto tunnettiin aiemmin lähinnä kasinopalveluistaan, mutta se on parantanut huimasti myös vedonlyöntiään. Nyt kohdetarjonta on kerta kaikkiaan upea ja vedonlyöntibonus peräti 100€!
Unibet  Unibet >>
 100 + 10€
Unibet tarjoaa Olympialaisten parhaat kampanjat ja tarjoukset! Saat riskittömiä vetoja, bonuksia, ilmaista pelirahaa, tuotepalkintoja ja vaikka mitä! Uutena pelaajana saat heti 100€ vedonlyöntibonuksen ja 10€ ilmaisen mobiilivedon kaupan päälle!
Expekt  Expekt >>
 50€ (riskitön)
Expekt on tunnettu mm. jääkiekkovedonlyönnistä, mutta se sopii loistavasti myös Olympialaisiin! Tarjolla KÄSITTÄMÄTÖN 50€ ILMAISVETO, mikä ei sisällä lainkaan kierrätysvaatimuksia! Lyö mikä tahansa 50€ veto, jos voitat, saat pitää voittosi. Jos häviät, saat 50€ puhdasta rahaa takaisin!