Mestarien liiga otteluohjelma 2017-18

Karsinnat ovat vihdoin ohi, joten nyt olisi taas aika futiskauden herkullisimmille otteluille! Mestarien liiga -kausi vuosimallia 2017-18 on vihdoin täällä!

 

Mestarien liigan lohkovaihe starttaa 2017-18 -sesongilla todellisella ryminällä 12. syyskuuta, kun kun viime kaudella puolivälierissä kohdanneet jättiseurat Barcelona ja Juventus iskevät yhteen Camp Noulla klo 21:45 alkaen. Tuosta hetkestä lähtien UCL-herkkua onkin luvassa tasaisesti saapuvina annoksina aina 12. joulukuuta päivämäärään saakka, jolloin pelataan lohkovaiheen viimeiset ottelut.

Lohkovaiheessa on tuttuun tapaan kuusi erillistä ottelukierrosta, joten tänä aikana UCL-viheiröillä tahkotaan siis kaikkinensa 96 huippumatsia. Jokaisesta kahdeksasta alkulohkosta selviää jatkopeleihin lohkojen kaksi parasta joukkuetta, ja nämä neljännesvälierien otteluparit arvotaankin heti lohkovaiheen päättymisen jälkeen 11. joulukuuta.

Jatkopelit starttaavat puolestaan 13. helmikuuta, ja jatkuvat kahden osaottelun periaatteella aina 2. toukokuuta saakka, jolloin molemmat finaalijoukkueet ovat satavarmasti selvillä.

Itse loppuottelu pelataan tällä kaudella Ukrainassa, Kiovan Olympiastadionilla 26. toukokuuta klo 21:45 alkaen Suomen aikaa. Vuoden 2017 finaalihan miteltiin Cardiffissa 3. kesäkuuta 2017 Juventusin ja Real Madridin kesken, ja tuo kamppailu päättyi lopulta madridilaisten selvään 1-4-voittoon. Kyseessä oli Real Madridin seurahistorian 12 UCL-mestaruus.

Mestarien liigan otteluohjelma 2017-18

Kierros 1:

12.09. klo 21:45: AS Roma - Atletico Madrid
12.09. klo 21:45: Barcelona - Juventus
12.09. klo 21:45: Bayern München - Anderlecht
12.09. klo 21:45: Benfica - CSKA Moskova
12.09. klo 21:45: Celtic - PSG
12.09. klo 21:45: Chelsea - Qarabag
12.09. klo 21:45: Manchester Utd - Basel
12.09. klo 21:45: Olympiakos - Sporting

13.09. klo 21:45: FC Porto - Besiktas
13.09. klo 21:45: Feyenoord - Manchester City
13.09. klo 21:45: Liverpool - Sevilla
13.09. klo 21:45: Maribor - Spartak Moscow
13.09. klo 21:45: RB Leipzig - Monaco
13.09. klo 21:45: Real Madrid - APOEL
13.09. klo 21:45: Shakhtar - Napoli
13.09. klo 21:45: Tottenham - Dortmund

Kierros 2:

26.09. klo 21:45: APOEL - Tottenham
26.09. klo 21:45: Besiktas - RB Leipzig
26.09. klo 21:45: Dortmund - Real Madrid
26.09. klo 21:45: Manchester City - Shakhtar
26.09. klo 21:45: Monaco - FC Porto
26.09. klo 21:45: Napoli - Feyenoord
26.09. klo 21:45: Sevilla - Maribor
26.09. klo 21:45: Sp. Moscow - Liverpool

27.09. klo 19:00: Qarabag - AS Roma
27.09. klo 21:45: Anderlecht - Celtic
27.09. klo 21:45: Atl. Madrid - Chelsea
27.09. klo 21:45: Basel - Benfica
27.09. klo 21:45: CSKA Moskova - Manchester Utd
27.09. klo 21:45: Juventus - Olympiakos
27.09. klo 21:45: PSG - Bayern München
27.09. klo 21:45: Sporting - Barcelona

Kierros 3:

17.10. klo 21:45: APOEL - Dortmund
17.10. klo 21:45: Feyenoord - Shakhtar
17.10. klo 21:45: Manchester City - Napoli
17.10. klo 21:45: Maribor - Liverpool
17.10. klo 21:45: Monaco - Besiktas
17.10. klo 21:45: RB Leipzig - FC Porto
17.10. klo 21:45: Real Madrid - Tottenham
17.10. klo 21:45: Sp. Moscow - Sevilla

18.10. klo 19:00: Qarabag - Atl. Madrid
18.10. klo 21:45: Anderlecht - PSG
18.10. klo 21:45: Barcelona - Olympiakos
18.10. klo 21:45: Bayern München - Celtic
18.10. klo 21:45: Benfica - Manchester Utd
18.10. klo 21:45: Chelsea - AS Roma
18.10. klo 21:45: CSKA Moskova - Basel
18.10. klo 21:45: Juventus - Sporting

Kierros 4:

31.10. klo 21:45: AS Roma - Chelsea
31.10. klo 21:45: Atl. Madrid - Qarabag
31.10. klo 21:45: Basel - CSKA Moskova
31.10. klo 21:45: Celtic - Bayern München
31.10. klo 21:45: Manchester Utd - Benfica
31.10. klo 21:45: Olympiakos - Barcelona
31.10. klo 21:45: PSG - Anderlecht
31.10. klo 21:45: Sporting - Juventus

01.11. klo 19:00: Besiktas - Monaco
01.11. klo 21:45: Dortmund - APOEL
01.11. klo 21:45: FC Porto - RB Leipzig
01.11. klo 21:45: Liverpool - Maribor
01.11. klo 21:45: Napoli - Manchester City
01.11. klo 21:45: Sevilla - Sp. Moscow
01.11. klo 21:45: Shakhtar - Feyenoord
01.11. klo 21:45: Tottenham - Real Madrid

Kierros 5:

21.11. klo 19:00: Besiktas - FC Porto
21.11. klo 19:00: Sp. Moscow - Maribor
21.11. klo 21:45: APOEL - Real Madrid
21.11. klo 21:45: Dortmund - Tottenham
21.11. klo 21:45: Manchester City - Feyenoord
21.11. klo 21:45: Monaco - RB Leipzig
21.11. klo 21:45: Napoli - Shakhtar
21.11. klo 21:45: Sevilla - Liverpool

22.11. klo 19:00: CSKA Moskova - Benfica
22.11. klo 19:00: Qarabag - Chelsea
22.11. klo 21:45: Anderlecht - Bayern München
22.11. klo 21:45: Atl. Madrid - AS Roma
22.11. klo 21:45: Basel - Manchester Utd
22.11. klo 21:45: Juventus - Barcelona
22.11. klo 21:45: PSG - Celtic
22.11. klo 21:45: Sporting - Olympiakos

Kierros 6:

05.12. klo 21:45: AS Roma - Qarabag
05.12. klo 21:45: Barcelona - Sporting
05.12. klo 21:45: Bayern München - PSG
05.12. klo 21:45: Benfica - Basel
05.12. klo 21:45: Celtic - Anderlecht
05.12. klo 21:45: Chelsea - Atl. Madrid
05.12. klo 21:45: Manchester Utd - CSKA Moskova
05.12. klo 21:45: Olympiakos - Juventus

06.12. klo 21:45: FC Porto - Monaco
06.12. klo 21:45: Feyenoord - Napoli
06.12. klo 21:45: Liverpool - Sp. Moscow
06.12. klo 21:45: Maribor - Sevilla
06.12. klo 21:45: RB Leipzig - Besiktas
06.12. klo 21:45: Real Madrid - Dortmund
06.12. klo 21:45: Shakhtar - Manchester City
06.12. klo 21:45: Tottenham - APOEL

Neljännesvälierät:

Arvonta: 11. joulukuuta 2017
Ensimmäiset osaottelut: 13.-14. helmikuuta ja 20.-21. helmikuuta 2018
Toiset osaottelut: 6.-7. maaliskuuta ja 13.-14. maaliskuuta 2018

Puolivälierät:

Arvonta: 16. maaliskuuta 2018
Ensimmäiset osaottelut: 3.-4. huhtikuuta 2018
Toiset osaottelut: 10.-11. huhtikuuta 2018

Välierät:

Arvonta: 13. huhtikuuta 2018
Ensimmäiset osaottelut: 24.-25. huhtikuuta 2018
Toiset osaottelut: 1.-2. toukokuuta 2018

Finaali:

Lauantaina 26. toukokuuta klo 21:45


Näin pelattiin kaudella 2016-17

Lohkovaihe:

Kierros 1
13.09. 21:45 Barcelona - Celtic
13.09. 21:45 Basel - Ludogorets
13.09. 21:45 Bayern München - FK Rostov
13.09. 21:45 Benfica - Besiktas
13.09. 21:45 Dyn. Kiev - Napoli
13.09. 21:45 Manchester City - Mönchengladbach
13.09. 21:45 PSG - Arsenal
13.09. 21:45 PSV - Atl. Madrid
14.09. 21:45 Club Brugge - Leicester
14.09. 21:45 FC Porto - FC Kööpenhamina
14.09. 21:45 Juventus - Sevilla
14.09. 21:45 Legia - Dortmund
14.09. 21:45 Leverkusen - CSKA Moskova
14.09. 21:45 Lyon - Din. Zagreb
14.09. 21:45 Real Madrid - Sporting
14.09. 21:45 Tottenham - Monaco

Kierros 2
27.09. 21:45 CSKA Moskova - Tottenham
27.09. 21:45 Din. Zagreb - Juventus
27.09. 21:45 Dortmund - Real Madrid
27.09. 21:45 FC Kööpenhamina - Club Brugge
27.09. 21:45 Leicester - FC Porto
27.09. 21:45 Monaco - Leverkusen
27.09. 21:45 Sevilla - Lyon
27.09. 21:45 Sporting - Legia
28.09. 21:45 Arsenal - Basel
28.09. 21:45 Atl. Madrid - Bayern München
28.09. 21:45 Besiktas - Dyn. Kiev
28.09. 21:45 Celtic - Manchester City
28.09. 21:45 FK Rostov - PSV
28.09. 21:45 Ludogorets - PSG
28.09. 21:45 Mönchengladbach - Barcelona
28.09. 21:45 Napoli - Benfica

Kierros 3
18.10. 21:45 Club Brugge - FC Porto
18.10. 21:45 CSKA Moskova - Monaco
18.10. 21:45 Din. Zagreb - Sevilla
18.10. 21:45 Leicester - FC Kööpenhamina
18.10. 21:45 Leverkusen - Tottenham
18.10. 21:45 Lyon - Juventus
18.10. 21:45 Real Madrid - Legia
18.10. 21:45 Sporting - Dortmund
19.10. 21:45 Arsenal - Ludogorets
19.10. 21:45 Barcelona - Manchester City
19.10. 21:45 Bayern München - PSV
19.10. 21:45 Celtic - Mönchengladbach
19.10. 21:45 Dyn. Kiev - Benfica
19.10. 21:45 FK Rostov - Atl. Madrid
19.10. 21:45 Napoli - Besiktas
19.10. 21:45 PSG - Basel

Kierros 4
01.11. 21:45 Atl. Madrid - FK Rostov
01.11. 21:45 Basel - PSG
01.11. 21:45 Benfica - Dyn. Kiev
01.11. 21:45 Besiktas - Napoli
01.11. 21:45 Ludogorets - Arsenal
01.11. 21:45 Manchester City - Barcelona
01.11. 21:45 Mönchengladbach - Celtic
01.11. 21:45 PSV - Bayern München
02.11. 21:45 Dortmund - Sporting
02.11. 21:45 FC Kööpenhamina - Leicester
02.11. 21:45 FC Porto - Club Brugge
02.11. 21:45 Juventus - Lyon
02.11. 21:45 Legia - Real Madrid
02.11. 21:45 Monaco - CSKA Moskova
02.11. 21:45 Sevilla - Din. Zagreb
02.11. 21:45 Tottenham - Leverkusen

Kierros 5
22.11. 19:00 CSKA Moskova - Leverkusen
22.11. 21:45 Din. Zagreb - Lyon
22.11. 21:45 Dortmund - Legia
22.11. 21:45 FC Kööpenhamina - FC Porto
22.11. 21:45 Leicester - Club Brugge
22.11. 21:45 Monaco - Tottenham
22.11. 21:45 Sevilla - Juventus
22.11. 21:45 Sporting - Real Madrid
23.11. 19:00 FK Rostov - Bayern München
23.11. 21:45 Arsenal - PSG
23.11. 21:45 Atl. Madrid - PSV
23.11. 21:45 Besiktas - Benfica
23.11. 21:45 Celtic - Barcelona
23.11. 21:45 Ludogorets - Basel
23.11. 21:45 Mönchengladbach - Manchester City
23.11. 21:45 Napoli - Dyn. Kiev

Kierros 6
06.12. 21:45 Barcelona - Mönchengladbach
06.12. 21:45 Basel - Arsenal
06.12. 21:45 Bayern München - Atl. Madrid
06.12. 21:45 Benfica - Napoli
06.12. 21:45 Dyn. Kiev - Besiktas
06.12. 21:45 Manchester City - Celtic
06.12. 21:45 PSG - Ludogorets
06.12. 21:45 PSV - FK Rostov
07.12. 21:45 Club Brugge - FC Kööpenhamina
07.12. 21:45 FC Porto - Leicester
07.12. 21:45 Juventus - Din. Zagreb
07.12. 21:45 Legia - Sporting
07.12. 21:45 Leverkusen - Monaco
07.12. 21:45 Lyon - Sevilla
07.12. 21:45 Real Madrid - Dortmund
07.12. 21:45 Tottenham - CSKA Moskova

PUDOTUSPELIT - OTTELUOHJELMA:

Neljännesvälierät:

Ensimmäiset osaottelut: 14.-15. ja 21.-22. helmikuuta
Toiset osaottelut: 7.-8. ja 14.-15. maaliskuuta

14.02. 21:45: Benfica - Dortmund
14.02. 21:45 PSG - Barcelona
15.02. 21:45 Bayern München - Arsenal
15.02. 21:45 Real Madrid - Napoli
21.02. 21:45 Leverkusen - Atl. Madrid
21.02. 21:45 Manchester City - Monaco
22.02. 21:45 FC Porto - Juventus
22.02. 21:45 Sevilla - Leicester
07.03. 21:45 Arsenal - Bayern München
07.03. 21:45 Napoli - Real Madrid
08.03. 21:45 Barcelona - PSG
08.03. 21:45 Dortmund - Benfica
14.03. 21:45 Juventus - FC Porto
14.03. 21:45 Leicester - Sevilla
15.03. 21:45 Atl. Madrid - Leverkusen
15.03. 21:45 Monaco - Manchester City

Puolivälierät:

Ensimmäiset osaottelut: 11.-12. huhtikuuta
Toiset osaottelut: 18.-19. huhtikuuta

Välierät:

Ensimmäiset osaottelut: 2.-3. toukokuuta
Toiset osaottelut: 9.-10. toukokuuta

Loppuottelu:

Finaali: 3. kesäkuuta 2017, klo 21:45.

 Bonuksia vedonlyöntiin:
Peliyhtiöt
Kaikki vedonlyöntisivustot
Rizk Rizk >>
100% bonusta 100€ asti!
Nopeampi.com Nopeampi.com >>
Vedonlyöntiä ilman rekisteröitymistä
Coolbet Coolbet >>
150€ bonusta (100%)!
Betzest Betzest >>
Talletusvapaa 5€ ilmaisveto!
Leo Vegas LeoVegas >>
100% / 50€ bonusta alkuun
Schnellwetten Schnellwetten >>
Ilman tilejä, 97€ bonus!
Betsafe Betsafe >>
Jopa 200€ bonusta (100%)!
RedBet Redbet >>
100€ ilmaisvetoina!
Bethard Bethard >>
100€ ensitalletusbonus!
Lucky Casino LuckyCasino >>
Riskitön 25 euroa!
Mobilebet MobileBet >>
Talleta 20€, saat 80€!
ComeOn ComeOn! >>
Talleta 10€, saat 50€!
Guts Guts >>
100%/100€ bonus (koodi: SPORT)
Night Rush NightRush >>
50% bonusta 100€ asti
Fastbet FastBet >>
50€ bonusta + ei tilejä!

 

 

Turtlebet?

TurtleBet on suomalaislähtöisten, pitkän linjan rahapeliammattilaisten perustama viihteellinen elämäntapasivusto. Vedonlyönti ja netin viihdepelit (casino) ovat kuuluneet osaamisalueeseemme jo yli vuosikymmenen ajan.

Herra Turtle tarjoaa tietoutta rahapeleistä ja paneutuu pelureita kutkuttaviin aiheisiin. Pelaa vastuullisesti. K-18!

Käyttäjäkokemuksen parantamiseksi käytämme sivustollamme evästeitä. Jatkamalla palvelun käyttöä hyväksyt evästeiden käytön.
Lisätietoa... Ok